Dizi Haberleri

American Gods: Origins Belgeseli Resmen Duyuruldu!

Heyecanla beklediğimiz American Gods, iki haftadan kısa bir süre sonra SXSW’de ön gösterimini gerçekleştirecek ve Nisan ayının son gününde ise tüm bekleyenleriyle buluşacak.

Hayranlarının yıllardır beklediği dizinin ekranlara gelişini sürpriz bir hediyeyle kutlayan yazar Gaiman, American Gods’ın tohumlarının atıldığı İzlanda’da geçecek olan ve bizlere romanın doğuşunu anlatacak belgesel American Gods: Origins’i duyurdu.

Belgeselden küçük bir bölümü Facebook, Twitter ve Tumblr hesaplarından paylaşan usta yazar, izleyicileri İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e götürüyor ve American Gods fikrini zihninde oluşturan detayları ele alıyor, hem kişisel hem de yazarlık geçmişine pencereler açarak izleyicileri romanın yaratılış sürecine katıyor.

Gaiman’ın kendi tarifine göre American Gods, 1992’de kendi göçmenlik deneyiminden yola çıkarak yazdığı, hem Amerikan kültürü hem de göçmenlik hakkında bir kitap. Yazar, kendini anlamanın yolunun “yazmaktan” geçtiğini fark ediyor ve kalemi bir kez eline alınca Eski ve Yeni Tanrıların arasındaki “ölüm kalım mücadelesini” konu alan hikaye, sayfalara dökülmeye başlıyor.

Ne yazık ki belgeselin çıkış tarihi ve hangi platformdan izleyici ile buluşacağı açıklanmış değil fakat dizi ile paralel gideceğini tahmin etmek mümkün. American Gods 30 Nisan’da izleyici ile buluşacak.

İlginizi Çekebilir  2018'e Kadar Westworld Yok Size!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu