Dizi Haberleri

Blade Runner Dizisi Geliyor ve Senaryosu Hazır

Ridley Scott, Alien ve Blade Runner dizilerinin senaryolarının hazır olduğunu söyledi. Böylece 10 bölümlük bir Blade Runner dizisinin hazırlanmakta olduğunu öğrenmiş olduk. Fakat yönetmenin takviminde şu an Kitbag filmi var.

Ridley Scott şu aralar her gün haber niteliği taşıyan açıklamalar yapıyor. Geçen haftaki haberimizde Eric Jager’in kitabından uyarlanan The Last Duel filminin gişe performansıyla hayal kırıklığına uğradığını söylemiştik. Ünlü yönetmen Gladiator 2 senaryosunun da artık hazır olduğunu söylemişti. Ayrıca süper kahraman filmlerini eleştiren sözleriyle de gündem olmuştu.

Daha önceki bir haberimizde de 83 yaşındaki yönetmenin artık yeni bir şeyler denemek istediğini söylemiştik. Aklında kovboy filmleri ve müzikaller vardı. Ancak görünen o ki yönetmenin tabağı yine klasik işleriyle dolmuş. Zira bugün yaptığı açıklamayla Alien ve Blade Runner dizileri için de senaryonun hazır olduğunu söyledi. Alien dizisinden haber bekliyorduk. Ancak bir Blade Runner dizisinin geleceği haberi süpriz oldu.

İlgili Makaleler

Ridley Scott’ın Ajandası

The Last Duel filmi gişede hayal kırıklığı yaşatmış olabilir. Ancak bu ay Ridley Scott’ın, adını daha fazla duyurabilmiş olan House of Gucci filmi sinemalara geliyor. 26 Kasım‘da vizyona girecek filmde Adam Driver, Lady Gaga, Al PacinoJeremy IronsJared Leto ve Salma Hayek yer alıyor. Fakat film daha vizyona girmeden, nisan ayında Gucci ailesinden tepki almıştı. Aile üyeleri MGM stüdyolarının ailenin ismini ve özelini Hollywood’un kârını arttırmak için saygısızca kullandıklarını iddia etmişti.

Ridley Scott, Gucci’nin eleştirilerine yanıt verdi.

Filmdeki olaylar bir cinayet hakkında, o öldürüldü. Gucci kardeşlerden biri de vergi kaçırdığı için hapse girdi. Bana maddi kaygılardan ve kârdan bahsetmesinler. Dalga mı geçiyorlar? Cinayet işleyip vergi kaçırdığınızda hikayeniz kamu malına dönüşür.

Ridley Scott

House of Gucci’nin ne kadar başarı elde edeceğini göreceğiz. O sırada Ridley Scott Gladiator filminde Commodus’u canlandıran Joaquin Phoenix ile tekrar tarihsel bir drama filmi çekecek. Kitbag filminde ünlü Phoenix, Napoleon Bonaparte‘ı canlandırırken The Last Duel filminde yer alan Jodie Comer da Napoleon’un eşi Joséphine Bonaparte rolünde olacak.

Kitbag filminden sonra sıra Gladiator 2 filmine gelecek.

Alien ve Blade Runner

Alien dizisinin senaristi Noah Hawley ağustos ayında dizinin senaryosu için fikirlerini paylaşmıştı. Senaristin söylediklerini buradan okuyabilirsiniz. Yazarın aklında Alien filmlerinde olan kapana kısılmışlık temasına tamamen tezat oluşturma fikri vardı. Alien’ları dünya üzerinde serbest bırakmak istiyordu. Onları bir yere hapsetme imkanımız olmadığında yaşayacağımız dehşeti senaryolaştıracaktı. Bu fikri genel olarak beğenmiştik. Hawley de yorumlardan memnun kalmış olmalı ki senaryonun yazımı bitmiş.

Blade Runner dizisi hakkında da yönetmen ilk kez konuştu. Dizinin varlığını da yeni öğrenmiş olduk. “10 bölümlük dizinin ilk bölümünün ve genel hikayesinin senaryosu hazır” dedi yönetmen. Yaklaşık 10 saatlik bir içerik ile Blade Runner’ı dizi olarak işleyeceklerini söyledi.

Dizi hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Blade Runner filmi Philip K. Dick‘in Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi? romanından uyarlanmıştı. Bu romanı da Alfa Kitap ile dilimize çevrilmişti. Ancak Dick’in hikayenin öncesini ya da sonrasını anlatan başka bir romanı yok. Dolayısıyla Blade Runner 2049 gelirken Denis Villeneuve‘ün anlatacağı hikayeye şüpheyle yaklaşmıştık. Villeneuve, Blade Runner’ın altından kalkmayı başarmıştı. Umarız yeni dizi de filmler kadar harika olur.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Watchmen Dizisini Yapacak İsim Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.