Sinema Haberleri

Gladiator 2’nin Senaryosunun Yazımı Başladı

Ünlü yönetmen Ridley Scott, Kitbag filmi ile işi biter bitmez Gladiator 2 ile ilgilenmeye başlayacağını söyledi. Peter Craig‘in şu an filmin senaryosunu yazmakta olduğunu da ekledi.

Gladiator’ün devam filminin geleceğini 2,5 yıl önce öğrenmiştik. Film, Russel Crowe’un canlandırdığı Maximus Decimus Meridius’un ölümünden sonra olanları anlatacak. Bu kez Lucius’un hikayesini izleyeceğiz. Lucius’u ilk filmde Spencer Treat Clark canlandırmıştı. Connie Nielsen’ın Lucilla karakterinin oğlu olan Lucius Maximus’a hayranlık duyuyordu. Ayrıca kendisi bilmese de hem kendi hayatını hem de ülkesinin geleceğini Maximus’a borçluydu.

İkinci film Maximus’un ölümünden 25 yıl sonrasını anlatacak. Lucius’u yine Spencer Treat Clark mı canlandıracak diye merakla bekliyoruz. Ünlü çocuk aktör Gladiator’de rol aldığı yıl Unbreakable‘da da rol almış ve 19 yıl sonra Glass‘ta büyümüş haliyle tekrar Joseph Dunn karakterini oynamıştı. Gladiator 2 geçeceği dönem itibariyle Clark’ın Lucius’u tekrar oynamasına müsade ediyor. Ancak filmin oyuncu kadrosuna dair henüz bir açıklama yok.

Ridley Scott’ın Kitbag filmi de tarihsel bir drama. Kitbag’de de Gladiator hayranlarını mutlu edecek bir isim, Joaquin Phoenix rol alıyor. Hem de Napoleon rolüyle. Kitbag’in 2022’nin ilk yarısında çekimleri başlayacak. Bu da Gladiator 2’nin 2023’ten önce gelemeyeceğini gösteriyor.

Ben filmin çekimleri sırasında hayatını kaybeden Oliver Reed‘in canlandırdığı Proximo karakterinin geçmişini izlemeyi çok isterdim. Zira Maximus’u köle olarak alan ve Gladyatör dövüşlerinin yıldızı yapan karakterin de eskiden bir Gladyatör olduğunu biliyorduk. Onun dövüşlerini ve Sezar’dan özgürlüğünü temsil eden kılıcını alışını izlemek çok keyifli olabilirdi. Fakat Lucius’un hikayesini izlemeye de varım. Hem Proximo’nun üçüncü bir Gladiator filminin ana kahramanı olmaması için bir sebep de göremiyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Captain America: The Winter Soldier'dan Yeni Fragman ve Spoiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.