Dizi Haberleri

Alien Dizisi Ripley Karakterine Odaklanmayacak

Alien dizisinin senaristi Noah Hawley, senaryo hakkında ilk kez konuştu. Alien filmlerinde olan “bir yerde sıkışıp kalma” temasından ziyade açık alanlardaki bir maceraya odaklanan bir hikaye yazdığını duyurdu.

Hawley aynı zamanda hikayenin Ripley karakterine odaklanmayacağını da söyledi. Ellen Ripley, 1979‘daki Alien filminde Sigourney Weaver tarafından canlandırılan, ikonlaşmış ana karakterdi.

Dizinin yapılacağının duyurulmasından sonra ekipten hiç açıklama gelmemişti. Hawley, senaryo için birkaç taslağın hazırlandığını ve artık planlama aşamasına geçtiklerini söyledi.

Filmlerdeki Kapana Kısılmışlık Teması Dizide Olmayacak

Franchise’ı Ridley Scott, James Cameron ve David Fincher gibi ustaların ardından devam ettirmek çok stresli bir iş olmalı.

Önceki filmler muhteşem canavar filmleriydi ama sadece canavar filmi değillerdi.

Noah Hawley

Senariste göre filmler insanlığın parazitten gelen geçmişi ile yapay zekaya giden geleceği arasında sıkışıp kalmışlığını da anlatıyordu. Bunu yaparken de hem gelişmemiş yaşam formları hem de yapay zeka tarafından tehdit edilme hikayesi anlatıyordu. Hawley, bu kapana kısılmışlık hissinin hem mekanda hem de bu gelişim sürecinde olduğunu söylüyor. Çünkü insanlık parazit kaynaklı tehditlerden etkilenmeyecek kadar gelişmiş değil. Fakat aynı zamanda yapay zeka tehdidinden korunabilecek kadar ilkel de değil. İnsanlık bu iki tehdit arasında kalmış durumda.

Hikayenin Dünya’da geçeceği önceden açıklanmıştı. 2004 yapımı Aliens vs. Predator filmi dışında Dünya’da geçen bir Alien hikayesi daha önce yazılmamıştı. Ancak, Alien vs. Predator filmi de canon kabul edilmiyordu. Yani, o filmdeki olaylar olmamış kabul ediliyor.

Hawley, Ripley’nin harika bir karakter olduğunu ve hikayesinin mükemmel bir şekilde anlatıldığını söylüyor. Bu sebeple onu seriye dahil etmeyecekmiş. Zira, anlatılmış olan mükemmel hikayeye zarar vermek istemiyormuş.

“Tüm filmlerde mevcut olan kapana kısılmışlık temasını biraz açmak istiyorum. Böylece ‘eğer tehlikeyi bir yere kapatamazsan ne olur?’ fikrine odaklanmak istiyorum”

Noah Hawley

Sanırım bizleri Dünya’da özgürce dolaşan Xenomorph’lar bekliyor. Harika…

Senarist aynı zamanda sınıflar arası eşitsizlik temasına da değineceğinin sinyallerini veriyor. Şimdiye kadar hep güçlüler tarafından pis işlerini yapmaya gönderilmiş insanların hikayesini izlediğimizi söylüyor. Peki, Xenomorph’ların Dünya’da başı boş gezdiği bir senaryoda da bu sistem işlemeye devam edecek mi?

Ridley Scott‘un da Noah Hawley ile birlikte dizinin yapımcılığını üstleneceği tahmin ediliyor. Oyuncuların listesi konusunda ise şimdilik hiçbir şey belli değil. Alien franchise’ında en son Alien: Covenant (2017) filmi vizyona girmişti. O da gişede hayal kırıklığı yaşatmıştı.

Siz Dünya’da kontrolsüzce gezen Xenomorph’lara odaklanacak bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sandman Dizisinde Göreceğimiz Hikayeleri Neil Gaiman Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.