Sinema Haberleri

Ridley Scott Kovboy Filmi ya da Müzikal Yapmak İstiyor

4 En İyi Yönetmen Oscar Ödülü adaylığı olan ünlü yönetmen Ridley Scott, artık yeni bir film türü denemek istiyor. Fakat, 83 yaşındaki yönetmenin henüz denemediği türlerin sayısı kısıtlı.

Ridley Scott klasikleşmiş birçok filmin yönetmenliğini yapmış. Bladerunner, Gladiator, Alien, Robin Hood, Marslı ve Hannibal yönetmenin en bilinen filmleri. Fakat Scott bunlarla tatmin olmamışa benziyor. Ünlü yönetmen Venedik Film Festivali’nde kendi tarzına hiç uymayacak projeler aradığını duyurdu.

Daha önce hiç yapmadığım bir içerik arıyorum. Sürekli taze ve farklı bir projenin peşinde koşmayı seviyorum. Daha önce hiç müzikal yapmadım. Hiç Western filmi de çekmedim. Dolayısıyla şimdi bunları arıyorum.

İlgili Makaleler
Ridley Scott

Festivalde yönetmenin The Last Duel filmini temsil eden oyunculardan Jodie Corner “Ridley, eğer müsaitsen ben bir müzikal yapmayı istiyordum.” diye şakayla yanıt verdi. Ben Affleck de yönetmenin açıklamasını karşılıksız bırakmadı. Oyuncu “Ridley her şeyi yapabilir. O yüzden müzikal yapmak istiyorum diyince bunu şaka olarak algılamıyorsun. Çünkü ciddi olabilir.” dedi.

Scott müzikal projesi talebinde oldukça ciddi. En sevdiği müzikallerin All That Jazz ve Cabaret olduğunu açıklayan yönetmen klasik müzikal oyuncularını da övdü. “Gene Kelly bir atletti. Fred Astaire de öyle. Onları bir müzikalde gördükten sonra ne kadar iyi olduğunu anlıyorsun.”

Gene Kelly – Singin’ in The Rain

Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck ve Jodie Corner’ın rol aldığı The Last Duel 15 Ekim’de vizyona girecek. Onu House of Gucci takip edecek. Yönetmen Gladitor’ün devam filmini çekeceğini de duyurmuştu. Gladiator 2’de de gönül isterdi ki Oliver Reed‘in canlandırdığı Proximo karakterinin geçmişini görelim. Zira Maximus’u köle olarak alan ve Gladyatör dövüşlerinin yıldızı yapan karakterin de eskiden bir Gladyatör olduğunu biliyorduk. Onun dövüşlerini ve Sezar’dan özgürlüğünü temsil eden kılıcını alışını izlemek de keyifli olabilirdi. Bunlar dışında yönetmenin henüz adı konmamış bir Alien filmi, Quen & Country ve Joaquin Phoenix‘in de dahil olduğu Kitbag projeleri bulunuyor. Bir de kovboy filmi ya da müzikal mi? Neden olmasın?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Liam Neeson'ın, Men in Black Kadrosuna Katılacağı Konuşuluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.