Çizgi Roman Haberleri

Alan Moore Emekli Oluyor!

alan-moore

Çizgi roman dünyasının ilahlarından biri Alan Moore, yıllarca birbirinden eşsiz çalışmalarla hikayeciliği bambaşka bir noktaya taşıdığı çizgi roman dünyasına veda edeceğini açıkladı. Tabii, hâlâ bitirmeyi arzuladığı birkaç projenin ardından.

Yakında okuyucularla buluşacak romanı Jerusalem’in tanıtım turunda The Guardian’a konuşan Moore, içinde “neredeyse 250 sayfalık bir hikaye” kaldığını ve onu da okuyuculara aktardıktan sonra çizgi roman camiasından resmi olarak emekli olacağını belirtti:

“Şu anda birkaç Avatar [Yayıncılık] kitabı üzerinde çalışıyorum ve geçenlerde ekibine katıldığım bir HP Lovecraft projesi var. Ben ve Kevin [O’Neil] yakında Cinema Purgatiorio’yu bitireceğiz ve ardından kaleme alacağımız bir kitabımız daha var, son bir League of Extraordinary Gentlemen kitabı daha tamamlayacağız.

Bunların ardından gelecekte minik projelerde yer alabilirim fakat çizgi romanlarla işim büyük ölçüde bitti.”

CLH1.CA.0e.0726.moore1.O.1

Moore’un emekliliği çizgi roman severler için oldukça üzücü bir haber olsa da usta yazarın muazzam yazın tarihine bakınca kendisine hak vermemek pek de elde değil. Çizgi roman tarihinin sembolleşmiş birçok parçasında Moore’un izlerini bulmak mümkün. Bunun yanında yazar uzun zamandır inzivaya çekilmek istediğinden ve yeni nesle yol açma arzusundan da bahsediyordu.

“Çizgi romanlar için yeterince şey yaptığımı düşünüyorum. Elimden geleni yaptım. Eğer çalışmaya devam edersem eninde sonunda fikirlere yazık olacak, kaçınılmaz olarak düşüşümü izlemeye başlayacaksınız ve ben de, sizler de bundan daha iyisini hak ediyoruz.”

Moore’un emekliliği ile şüphesiz ki bir devrin kapanışına şahit olacağız. Bütün harika hikayeler için teşekkürler üstat!

İlginizi Çekebilir  The Rise of Kylo Ren Çizgi Romanı ve Yeni Star Wars Kitapları Comic-Con'da Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu