Anasayfa » FRPNET Edebiyat » Ekim Ayında İki Yeni Harry Potter Kitabı Geliyor

Ekim Ayında İki Yeni Harry Potter Kitabı Geliyor

Bu yılın başlarında J.K Rowling, Harry Potter serisinin 20. yılı dolayısıyla British Library’de özel bir sergi düzenleneceğini söylemişti. Ayrıca serinin 20. yıla özel bir yeniden baskıya kavuşacağını da daha önce sitemizde yayınladığımız bir haberle duyurmuştuk. Ancak serinin 20. yılı için yapılacak sürprizler bununla sınırlı değil. Son açıklamalara göre, J.KRowling, 20 Ekim tarihinde 2 yeni Harry Potter kitabı birden yayınlayacak.

Kitaplar

Bu kitaplardan ilki Harry Potter: A History of Magic adını taşıyor. Kitap, serinin hayranlarını Hogwarts müfredatında bir yolculuğa çıkaracak ve orada okutulan dersler hakkında ayrıntılı bilgiler içerekmiş. Kitap, büyücülükten simyaya, iksir yapımından sihirli yaratıkların bakımına kadar çok sayıda derse değinecekmiş.

İkinci kitabımız ise, Harry Potter: A Journey Through the History of Magic ismini taşıyor. Kitap, sihir tarihine daha renkli bir açıdan yaklaşıyor. Kitapta, J.K. Rowling‘in daha önce hiç görülmemiş eskizleri ve el yazmalarının yanı sıra Jim Kay‘in sihirli illüstrasyonları ve British Library’nin arşivlerinden çıkan garip ve harika artefaktlar bulunacakmış.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Bir 3D Film: Hugo

Serinin hayranları, şimdiden 20 Ekim tarihini takvimlerinde işaretlesinler. Umarım 2 kitap da okuyucuları tatmin eder. Şimdiden iyi okumalar dileriz.