Video Galeri

The Amazing Maurice Fragmanı Nihayet Çıktı

Terry Pratchett’ın Diskdünya serisinden The Amazing Maurice animasyona uyarlanıyor. Hugh LaurieDavid TennantDavid Thewlis ve Emilia Clarke‘ın seslendirmeleriyle ilk fragman nihayet yayınlandı.

Animasyonun daha önce Şubat 2022’de çıkacağını duyurmuştuk. Fakat sessiz sedasız bir şekilde çıkışı ertelediler. Şimdi animasyonun fragmanıyla birlikte yeni bir çıkış tarihi de geldi. Artık animasyon 2022’nin noel döneminde çıkacak.

YouTube player

Animasyonun karakterlerini ve seslendirme sanatçılarını detaylı tanıttığımız eski haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

The Amazing Maurice, Diskdünya’nın ilk genç-yetişkin romanı. Ayrıca alt serilerden birine ait olmayan tek kitap. Konusu da şöyle:

Bir grup fare ve muhteşem bir kedi, bir gün konuşabildiklerini fark ederler. Zekaları ve konuşma becerileri arttıkça kendilerini diğer hayvanlardan dışlayıp bir arada takılmaya başlarlar. Muhteşem kedi Maurice, bu durumu kendi avantajlarına çevirmeye karar verir. Gruba kaval çalabilen saf bir çocuğu da dahil ederler. Sonra de gidip önce köyleri fare istilasına uğratıp sonra kavalcı çocukla beraber oradan uzaklaşırlar. Minnettar köylüler de onları yemeğe ve altına boğar.

Ancak zihinsel gelişimleri devam eden fareler kısa sürede ahlak kavramı geliştirmeye başlarlar. Hırsızlık gibi fareliğin doğasında olan eylemleri reddetmeye yaklaşırlar.

Kitabın Muhteşem Maurice ve Değişmiş Fareleri adıyla bir çevirisi bulunuyor. İlk sayfalarına da buradan göz atabilirsiniz. Tudem’in yayınladığı bu çeviriyi incelediğimiz yazımıza buradan göz atabilirsiniz.

Diskdünya romanlarını şu anda Tudem grubundan DeliDolu yayınları, Niran Elçi’nin çevirileriyle dilimize kazandırıyor. Onların yayın programına göre sıradaki Diskdünya romanı The Amazing Maurice olacak. Son Kahraman çıkalı daha birkaç hafta oldu. Dolayısıyla DeliDolu’nun Muhteşem Maurice’i haziran sonu ya da temmuz gibi basacaklarına inanıyorum.

Diskdünya haberlerimizin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.