Video Galeri

Guillermo Del Toro’nun Cabinet of Curiosities Fragmanı Çıktı

Netflix’in Geeked Week etkinliği dizilere özel programıyla başladı. Guillermo del Toro’nun Cabinet of Curiosities adlı korku türündeki antoloji dizisi, ilk fragmanında bir avuç görselle bile ürkütmeyi başardı.

Pan’s Labyrinth ve Hellboy gibi filmlerin ünlü yönetmeni ve korku yazarı Guillermo del Toro‘nun Netflix antoloji serisi Cabinet of Curiosities 8 bölümden oluşacak. Bu bölümlerden ikisi bizzat del Toro’nun hikayesi olacak. Diğer bölümlerden ikisi de korku edebiyatında kendi türünü yaratmış Lovecraft’ın hikayelerini uyarlayacak.

Cabinet of Curiosities bu yıl içinde Netflix’te yayınlanacak. Ancak tam çıkış tarihi henüz belli değil.

YouTube player

Size ödüllü Meksikalı yönetmenin antolojisini Netflix’in satın aldığını 2018’de haber vermiştik. O zamanlar projenin adı Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight olarak geçiyordu. Sonradan adını Guillermo del Toro’s Cabinet of Curiosities olarak değiştirdiler. Diziye ilk bakışımız da bu fragman sayesinde oldu.

Dizinin her bölümü farklı yazarlar, oyuncular ve yönetmenlerin elinden çıkacak. Ancak kadroyu Guillermo del Toro bölümlerin atmosferine uygun olduğunu düşündüğü isimlerden seçti. Bölümler hakkında bildiğimiz tüm detayları içeren haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Dizide H.P. Lovecraft’ın iki hikayesini izleyeceğimizi söyledik. Fakat Guillermo del Toro’nun Lovecraft uyarlamaları bunlarla sınırlı kalmayacak. Yönetmen, ünlü yazarın Deliliğin Dağlarında romanını da Netflix ile birlikte filme uyarlamak için kolları sıvamıştı. Açıkçası burada nasıl bir iş çıkaracağını çok merak ediyorum. Zira roman insan zihninin algılayamayacağı geometrik şekilleri kullanan mimari yapılar betimliyor.

Her halükarda bu antoloji serisinin fragmanında görsel olarak harika bir iş çıkarmışlar. del Toro’nun yapımının Lovecraft’ın betimlemelerinin üstesinden nasıl geldiğini de çok yakında o iki bölümle görme şansımız olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Marslı Filminden İlk Video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.