Makaleler

The Witcher’ın Kahramanı Geralt Kaç Kılıç Taşıyor?

Dün akşam üzeri saatlerinde Netflix’in, son yılların en başarılı fantastik kurgu serilerinden biri olan Witcher’ın dizi uyarlamasından yeni görüntüler geldi. Yeni görüntülerde, daha önceden kısa bir video ile göz atma şansını yakaladığımız Henry Cavill’in Geralt’ına daha yakından bakma şansı yakalarken canavar avcımızın gerçek aşkı Yennefer ve kendi çocuğu gibi sevdiği Ciri’yi de ilk defa görmüş olduk. Fakat yeni görüntüler içinde bir fotoğraf vardı ki akılları karıştırdı, internette hep bir ağızdan aynı soru yankılandı: Geralt, iki kılıç taşımıyor muydu?

Netflix, Witcher Dizisinin İlk Karakter Görsellerini Paylaştı

Netflix’in kullandığı tanıtım görüntülerine bakarsak, Geralt’ın sırtında bir kılıç var. Ama hepimiz çok iyi biliyoruz ki canavarlar için gümüş, insanlar için çelik. Peki, ikinci kılıç, yani gümüş kılıç nerede? Doğru kılıç miktarı nedir?

Aslına bakarsanız, bu sorunun cevabı hangi kitaptaki ya da hangi zaman dilimindeki Geralt’ı baz aldığımıza göre değişiyor zira Geralt’ın görüntüsü aklımıza iki kılıçlı kazınmış olsa da bir numaralı canavar avcımızın sırtında tek kılıç taşıdığı dönemler de mevcut. Kitaplarda da Geralt’ın iki kılıç taşıdığından bahsedilse de kitapların pek çok yerinde çelik kılıcını sırtında taşırken gümüş kılıcını ise kolay erişim için sadık atı (ya da atları) Roach’un heybesinde tutuyor. Zira her an, her yerde canavar avlamasına gerek olmuyor ki iki kılıç taşıması, hikayelerde yer yer saklaması gereken Witcher kimliğini de oldukça belli eden bir unsur. Hatta Geralt’ın, Nefret Çağı (Time of Contempt) kitabının bir kısmında ekipmanlarının tamamını dahi kaybettiğini de biliyoruz – yani tamamen kılıçsız kalmış olduğu anlar da yok değil.

Henry Cavill, Geralt Olarak İlk Defa Karşımızda!

Daha önce pek çok defa bahsedildiği üzere dizi uyarlaması da oyunlardan ziyade kitapları baz alacağından, Geralt’ın sırtında tek kılıç taşımasının açıklaması aslında okurların gözden kaçırmayacağı bir detayda gizli.

Hatta hatırlarsanız, The Witcher 3: Wild Hunt fragmanlarından birinde Geralt’ın, her iki kılıcını da atının heybesinde taşıdığını görüyoruz.

YouTube player

Ne var ki oyunlarda Geralt iki kılıcını da asla sırtından indirmiyor. Hatta oyunların popülerite kazanmasından sonra basılan kitapların kapağında dahi Geralt çoğunlukla iki kılıç ile tasvir ediliyor. Bunun da dizinin bekleyenlerinin aklında karışıklık yaratması epey doğal bir durum.

Anlayacağınız, tanıtım görüntülerinde Geralt’ın sırtında tek bir kılıç olması, pek de yapım ekibinin dikkatsizliğinin sonucu sayılmaz.

Başrollerinde Geralt olarak Henry Cavill’i, Yennefer rolünde Anya Chalotra’yı ve Ciri rolünde Freya Allan’ı izleyeceğimiz Witcher, 2019 yılı içerisinde izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.