AYBABTUDizi Haberleri

Henry Cavill, Geralt Olarak İlk Defa Karşımızda!

The Witcher dizi uyarlamasının duyurulduğu ilk günden beri serinin sevenlerinin en büyük heyecanla bekledikleri an belki de buydu: kanlı canlı Rivyalı Geralt’ı karşılarında görmek.

Başrolü kimin alacağı, sevdiğimiz karakterleri kimlerin ekrana taşıyacağı haberlerini aynı heyecanla okuduk; kimimiz sevindi, bazılarımızın ise beklentileri bir hayli suya düştü. Ama beklenen gün nihayet geldi ve Henry Cavill, nihayet karşımıza ilk defa Ak Kurt olarak çıktı!

https://www.instagram.com/p/BpmcNBgFb21/?hl=tr&taken-by=henrycavill

Dizinin, Macaristan’da gerçekleşecek çekimlerinin başlamasından hemen önce paylaşılan kısa video, bir kostüm/ışık testinden. Bununla birlikte, dizinin bekleyenleri ile paylaşıldığına göre Geralt’ın görüntüsü, videoda gördüğümüze oldukça yakın olacak.

Dizinin yapımcısı Lauren Hissrich’in daha önce verdiği röportajlar ve yaptığı açıklamalarda da belirttiği gibi oyun serisinden ziyade kitaplarda anlatılana daha yakın bir Geralt görüyoruz. Alışkın olduğumuzdan daha genç ve sakalsız ki sakalsız olması, belki de diziyle ilgili en hararetli tartışmaları başlatan konulardan biri. Ne var ki Witcher serisinin sadık hayranlarının da bileceği gibi Geralt kitaplarda, sakal bırakmaktan hiç hoşlanmadığını ve mümkün olan her zaman sinekkaydı tıraşla gezdiğini dile getirir. Hatta medeniyetten uzak kaldığı birkaç ay boyunca uzayan sakallarının kendisine, “kaşıntıdan ölecekmiş gibi” hissettirdiğinden dahi basheder. Bunun yanı sıra, Geralt’ın gözlerinde de oyunlardan alışkın olduğumuz görüntü yaratılmamış, kitap tasvirine daha sadık kalınmış. Kitap tasvirlerine kıyasla gördüğümüz en büyük eksiklik tüm vücudunda ve yüzünde yer edinmiş yara izleri. Canavarlarla ölümcül savaşlardan hayatta kalarak çıkmayı başarmış ve bunun izlerini taşıyan bir canavar avcısına kıyasla Cavill biraz “temiz yüzlü” kalmış diyebiliriz.

Dış görünüş ve kostümde dikkat çeken büyük detaylardan biri de şüphesiz ki Geralt’ın boynunda, Witcher madalyonunun olmaması. Bu eksikliğin nedeni olarak görüntülerin bir ışık/kostüm testi olması gösterilebilir. Çekimler başladığında, Henry Cavill tamamıyla Geralt rolüne büründüğünde elbette ki karşımıza Witcher madalyonu olmadan çıkmayacaktır.

2019’da izleyicilerle Netflix üzerinden buluşacak olan The Witcher dizi uyarlamasında başrol Henry Cavill’e, Geralt’ın büyük aşkı büyücü Yennefer rolünde Anya Chalotra ve manevi kızı Ciri rolünde ise Freya Allan eşlik edecek. Diziyle ilgili detaylara ve son dakika haberlerine ise resmi Netflix sitesinden ulaşmak mümkün.

İlginizi Çekebilir  Jason Momoa'lı The Crow Filminin Vizyon Tarihi Açıklandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu