Makaleler

Sabırsızlıkla Beklediğimiz 5 Marvel Filmi

marvel-logo

Herkes mutlaka Marvel evreninde geçen bir yapıma denk gelmiş ve sevmiştir. Çizgi romanlarla başlayan bu serüven büyük bütçeli filmlere kadar gelmiştir. Marvel evreninin bu kadar başarılı olmasındaki asıl neden heyecan dolu ve sürükleyici olmasıdır.

Hollywood yıldızları bu başarı karşısında kayıtsız kalmayıp çizgi roman kaynaklı bu evrenin yapımlarında rol almak istiyor. Iron Man, X-Men yapımları ve bir çoğu büyük başarıların örnekleridir.

Konumuza gelecek olursak, Marvel’daki karakterleri konu alan sabırsızlıkla beklediğimiz 5 yapım.

1) Gambit

wolverine_gambit_marvel_comics_desktop_1280x1024_wallpaper-294225

2016 yılı özellikle X-Men hayranları için güzel geçecek. X-Men:Apocalypse in duyurulmasından sonra Gambit de duyuruldu. Wolverine: Origins filminde de yer alan, nesneleri kinetik enerji ile kontrol edip patlayıcıya dönüştürebilen ve kart ustası olan Gambit kendi hikayesini anlatan bir filme sahip olacak.

Filmde Gambit rolünü Channing Tatum canlandıracak. Hayranlarını karmaşık duygular içinde bıraksa da Gambit’in hikayesini derinlemesine izlemek güzel olacaktır.

Gambit’in 7 Ekim 2016’da çıkması bekleniyor.

2) Guardians of the Galaxy 2

Guardians-of-the-Galaxy-wallpaper

Güldürü dozu iyi ayarlanmış ve aksiyonu sağlam olan, birbirinden farklı 5 kahramanı herkes sevdi. 2014 yılında beyazperdede gelen başarının ardından serinin devamının gelmesini herkes bekliyordu. Marvel bizi haklı çıkartarak ve sevindirerek serinin devam edeceğini duyurdu.

Yönetmen koltuğunda yine birinci filmi başarıya taşıyan James Gunn var. Başrollerde ve seslendirme kadrosunda yine aynı isimler olacak. Filmin çıkmasına daha çok zaman olduğu için hikayeye dair pek bilgi yok ama yine tahmin edeceğimiz gibi evreni türlü belalardan kurtaracaklar. Hikaye sırasında Star-Lord’un babasına dair bilgiler bulacağını ve bunu araştıracağını öğrendik. Büyük ihtimalle Groot’u büyümüş halde göreceğiz. Filmin konusunun çizgi romanlardan alınmayacağı ve orijinal olacağı söyleniyor.

Kahramanlarımızın evreni ikinci defa kurtaracağı hikaye için 27 Temmuz 2017 tarihini beklememiz gerekiyor.

3) Doctor Strange

doctor-strange

Marvel’ın çok sıkı bir hayranı değilseniz bu isim size biraz yabancı gelebilir çünkü bu isim beyazperdeye ilk defa uğrayacak.

Öncelikle kahramanımızı tanıyacak olursak, Doktor Stephen Strange bir beyin cerrahı. Biraz kibirli ama oldukça yetenekli. Bir kaza geçiriyor ve mesleğini yapamıyor. İyileşmek için dünyayı dolaşırken Himalayalar da bir büyücüyle karşılaşıyor. Bu büyücü kahramanımızı yanına alıyor ve dünyayı doğaüstü kötülüklerden korumak için eğitiyor.

Yönetmenimiz ise Scott Derrickson. Yönetmeni olduğu önceki filmlerine (The Exorcism of Emily Rose, Sinister, Deliver Us from Evil) bakacak olursak filmin diğer Marvel Filmlerine göre biraz daha karanlık olacağı anlaşılıyor. Başrolde Benedict Cumberbatch’in olacağı haberiyle birleşince 2016’nın Kasım ayına kadar beklemememiz için hiçbir neden kalmıyor.

4) Ant-Man

ant-man

Peyton Reed’in yönetmenliğini yaptığı Ant-Man 17 Temmuz 2015 te vizyona girecek. Bu macera için fazla beklemek zorunda kalmayacağız. Filmin başrollerinde Paul Rudd, Evangeline Lilly, Micheal Douglas ve Patrick Wilson var.

Doktor Hank Pym mesleğinde başarılı bir biyokimyacıdır. Cisimlerin boyutunu değiştirebilen bir formül bulur. Bu formülün bir etkisi olarak da böceklerle iletişim kurabiliyor. Doktor bu formülü kullanarak bir kostüm tasarlıyor. Bu kostümü eski sabıkalı, usta hırsız Scott Lang a dünyayı kurtarma amacıyla bir hırsızlık yapması için veriyor. Böylece kahramanımız süper kahramanlar arasına katılıyor.

Bu karakterin ilk filmi olacağı için, bu kadroyla güzel bir film olacağını umuyorum.

YouTube player

5) Deadpool

deadpool

Marvel evreninin anti kahramanı Deadpool sonunda kendi filmine kavuşuyor.

Wolverine filminde olduğu gibi Deadpool’u yine Ryan Reynolds canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Tim Miller oturuyor.

Deadpool’un gerçek adı Wade Wilson. Geçmişi hakkında pek bilgi yoktur. Yakalandığı kanseri yenmek için arayışlara girmiştir ve bu sırada iyileşmesini sağlayacağını düşündüğü Weapon-X projesine katılmıştır. Bu projedeki deneyler sonucunda Wolverine den daha güçlü iyileşme yeteneği kazanmıştır. Laboratuvarı yakıp yıkarak oradan çıkmıştır. Deadpool yakın dövüşte ve nişancılıkta iyidir. Çizgi romanlarda dördüncü duvarı aşabilen nadir kahramanlardan biridir. Çift kişiliğe sahip olduğundan çizgi romanlarda 2 farklı konuşma kutusu vardır. Kafasındaki seslerden biri akılcı diğeri eğlencelidir. Daha fazlası için sizi buraya alalım.

Bu film aksiyonlu olacağı kadar eğlenceli de olacaktır. 2016‘nın başlarında gösterime gireceği için biraz beklememiz lazım ama beklediğimize değecektir.

Filmden son haberler ve özel görüntüler de burada.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gary Gygax'in Kaleminden: "J.R.R. Tolkien'in Dungeons and Dragons Üzerindeki Etkisi"

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.