Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » Marvel’ın En Süper 10 Kızı

Marvel’ın En Süper 10 Kızı

marvel-woman-kadin-banner

Marvel sayfalarında erkek karakterler kadar bayanlar da var. Hem de bazıları erkeklere taş çıkaracak cinsten.

İkinci Dünya Savaşı’nda ülkede sadece kadınlar kalıp çalışmaya devam ettikleri için bir nevi motivasyon için yaratılmaya başlamış kadın süper kahramanlar. Biz de onların en güçlülerine bir göz atalım.

10. The Invisible Woman

susan-storm-invisible-woman

Diğerleri kadar farklı güçlere sahip olmasa da, Susan Richards bulunduğu grupta her daim göreve katkı sağlayan biri. Evet belki sadece görünmez olmak tek başına harikalar yaratmayabilir ama Fantastik Dörtlü’de onun gibi birine ihtiyaç var. Güzelliğine de kimsenin laf edeceğini düşünmüyorum.

9. She-Hulk

she-hulk

Hepimizi imrendiren, yıllarca spor yapsak ulaşamayacağımız kaslara sahip korkutucu bir abla Jennifer Walters. Zaten Hulk’un ne derece güçlü olduğunu bilmeyen yok. Bir de bu güce bir bayanın sahip olduğunu görmek biraz korkutucu. Ciddi ilişki yaşamak veya kalbini kırmak istemeyiz.

8. Storm

storm

Cyclops mavi taytıyla takımın başında değilken liderlik her zaman Storm’dadır. Afrika’nın bağrından kopmuş gelmiş, hem çok güçlü hem de çok saygı duyulası bir karakter Storm. Halle Berry kısa saçlarıyla bizi üzmüş olsa da biz uzun beyaz saçlarıyla Storm’u seviyoruz hâlâ.

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Estetiği

7. Emma Frost

emma-frost

Tamamen magazine oynayan bir ruh hali içinde Emma Frost. Cyclops’la yasak aşklar, açık saçık giyinmeler hep bunu gösterdi bizlere. Ama hem güçlü hemde seksi. Listemizde yeri var yani.

6. Molly Hayes

molly-hayes

14 yaşında küçük bir kız çocuğu imajı altında yatan dayakçılık budur işte. Hatırlarsanız bir video var, ablasına bilgisayar başında tokat atan küçük bir kızla ilgili. Molly’de öyle işte. Harika bir insanüstü güce sahip.