Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » Marvel Dünyasında Gizemli Bir Dedikodu – Thanos ve Infinity Stones

Marvel Dünyasında Gizemli Bir Dedikodu – Thanos ve Infinity Stones

thanos-infinity-stones-banner

Henüz kanıtlar sadece tesadüf mü, yoksa bir çeşit ipucu mu bilinmez ama bu sıralar Marvel filmlerinde kafamızı kurcalayan bir konu var.

Merak edilen bu teori Marvel dünyasındaki Sonsuzluk Taşları’nı konu alıyor. Zaten görünen o ki Marvel’ın geleceği bu taşlar üzerine kurulacak.

İlginç olan konu ise bu taşların her birinin Marvel evreninde belirli bir şekilde bulunması ve sahip oldukları isimlerin baş harflerini birleştirdiğinizde ortaya çıkan isim.

THANOS_-_Infinity_Stones

Resimde gördüğünüz gibi bu taşların karşımızı çıktığı şekilleri izlediğimiz filmlerden hatırlayacaksınız. Uzay Taşı, Gerçeklik Taşı, Güç Taşı ve Zihin Taşı’nı Marvel’ın yakın zamandaki filmlerinde gördük. Bu da demek oluyor ki baş harflerini biliyoruz. Bilmediklerimiz ise Ruh Taşı ve Zaman Taşı. Önümüzdeki filmlerde bunlarda karşımıza doğru isimlerle çıkarlarsa teori tamamlanacak. Yani THANOS ismini net bir şekilde görebileceğiz.

avengers-infinity-stones-gauntlet-126044

Tesseract‘ı ilk olarak Captain America: The First Avenger filminde gördük. Aether‘i, Thor: The Dark World filminde maddesel olarak izledik. Orb‘u Guardians of the Galaxy’nin artifekti olarak gördük, Scepter ise Loki’nin elindeyken The Avengers’ın ilk filminde karşımıza çıktı.

İlginizi Çekebilir  Wonder Woman, Lübnan'da Yasaklanabilir

Henüz bu teori tamamlansa bile bize neyi göstereceğini bilmiyoruz fakat buna rağmen gayet merak uyandırıcı ve ilginç. Bu yolun, Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War‘a doğru gittiği bir gerçek tabii kii. Bu tatta gizemler olduğu sürece Marvel alemini sevmeye devam edeceğiz.

thanos-infinity-stones