Makaleler

Marvel Dünyasında Gizemli Bir Dedikodu – Thanos ve Infinity Stones

thanos-infinity-stones-banner

Henüz kanıtlar sadece tesadüf mü, yoksa bir çeşit ipucu mu bilinmez ama bu sıralar Marvel filmlerinde kafamızı kurcalayan bir konu var.

Merak edilen bu teori Marvel dünyasındaki Sonsuzluk Taşları’nı konu alıyor. Zaten görünen o ki Marvel’ın geleceği bu taşlar üzerine kurulacak.

İlginç olan konu ise bu taşların her birinin Marvel evreninde belirli bir şekilde bulunması ve sahip oldukları isimlerin baş harflerini birleştirdiğinizde ortaya çıkan isim.

THANOS_-_Infinity_Stones

Resimde gördüğünüz gibi bu taşların karşımızı çıktığı şekilleri izlediğimiz filmlerden hatırlayacaksınız. Uzay Taşı, Gerçeklik Taşı, Güç Taşı ve Zihin Taşı’nı Marvel’ın yakın zamandaki filmlerinde gördük. Bu da demek oluyor ki baş harflerini biliyoruz. Bilmediklerimiz ise Ruh Taşı ve Zaman Taşı. Önümüzdeki filmlerde bunlarda karşımıza doğru isimlerle çıkarlarsa teori tamamlanacak. Yani THANOS ismini net bir şekilde görebileceğiz.

avengers-infinity-stones-gauntlet-126044

Tesseract‘ı ilk olarak Captain America: The First Avenger filminde gördük. Aether‘i, Thor: The Dark World filminde maddesel olarak izledik. Orb‘u Guardians of the Galaxy’nin artifekti olarak gördük, Scepter ise Loki’nin elindeyken The Avengers’ın ilk filminde karşımıza çıktı.

Henüz bu teori tamamlansa bile bize neyi göstereceğini bilmiyoruz fakat buna rağmen gayet merak uyandırıcı ve ilginç. Bu yolun, Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War‘a doğru gittiği bir gerçek tabii kii. Bu tatta gizemler olduğu sürece Marvel alemini sevmeye devam edeceğiz.

thanos-infinity-stones

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. siz olayın çok gerisinde kalmışsınız biz bu tartışmayı gotg filminden sonra çeşitli bloglarda yapmıştık ayrıca zaten thanos after creditslerde görünüyor iki avengers filminde ayrıca 2018 ve 19 da çıkıcak iki avengers filminin baş kötüsü olacağı da açıklandı :D

  2. Zaten bu olay ilk Avengers filminden beri konuşulan yaklaşık 3 yıllık bir geyik :D

  3. Zaten bu olay ilk Avengers filminden beri konuşulan yaklaşık 3 yıllık bir geyik :D

  4. Orb daha geçen yaz Guardians of the Galaxy’de ortaya çıktı, Thanos ile Scepter da daha yeni buluştu. Nasıl 3 yıl oluyor yahu? :)

  5. Bir çok yabancı site Avengers da Tesseract’ın çıkmasıyla birlikte direk bu teorileri sıralamıştı zaten.O yüzden 3 yıl dedim :D

  6. Anladım ama son filmle birlikte taşlar iyice yerine oturmaya başladı. Hem kafamızdaki dağınık taşlar hem de Sonsuzluk Taşları. :)

  7. eğer eliptik bi yörüngedeysek senden biraz önde olabiliriz, thanosun varlığından zaten herkes haberdar sadece böyle ufak bi detayı açığa çıkartıp, parlatmışlar..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.