Makaleler

Keskin Nişancılar Kralı’nın Geleceği Üzerine

sogeking-banner

Anime tarihinin belki de en epik girişlerinden birini yaparak, herkesin gönüllerini 12’den vurmuş bir süper kahraman. O Keskin Nişancılar adasında doğmuş, fareyi gözünden bile vurabilecek hassasiyete sahip biri: Onun adı Sogeking!

One Piece izleyenlerin dillerine pelesenk, telefonlarına zil sesi olmuş bir şarkı ile serinin 258. bölümünde karşımıza çıkan Sogeking’in kim olduğunu aslında herkes biliyor. Hasır Şapka Tayfasına katılan 3. kişi olan Usopp, Luffy ile olan anlaşmazlığını gizlemek ve biraz da kendisine cesaret katmak için alter-egosu olan Sogeking’i ortaya çıkartmıştı.

Şimdi bu noktada Usopp/Sogeking’e ne olacağına dair birçok söylenti çıkmaya başladı. Neredeyse 1 yıldır devam eden Dressrosa Arc’ı, sağlam bir kavga ile sona ererek, serinin devamını da etkileyecek. Tüm tayfanın kelle-i şerif ödülleri de katbekat artacak. Peki Usopp ne yapıyor?

Uyarı! Manga serisini güncel olarak takip etmeyen arkadaşlar Spoiler’a maruz kalabilir. Uyarmadı demeyin.

usopp-sogeking

Serinin takipçilerine göre Usopp, tayfanın en gereksiz karakteri. Serinin yaratıcısı Oda’ya göre de Usopp, tayfanın en güçsüzü. Çünkü tayfanın arasında insana en yakın karakterlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Oda, daha önce verdiği röportajlarda, Usopp’a daha fazla güç kazandıracağını ama üzerindeki korkak tiplemeden vazgeçmeyeceğini belirtmişti. Bunu da sanıyoruz, dengeyi sağlamak için yapıyor. İşin şakasını bir kenara bırakırsak, 772 fasikülü bulan One Piece’de kendisini en çok geliştiren karakterlerden biri olduğunu unutmamak gerekiyor.sogeking-wanted-poster

Hatırlarsanız, Nami’nin Arlong ile olan bağlantısının ortaya çıktığı Arlong Park Arc hikayesinde tayfa balıkadamlarla mücadeleye girmiş, zor da olsa zaferle ayrılmıştı. Yıllar yıllar sonra Fishman Island Arc içerisinde de tayfa yeniden balıkadamlarla karşılaşmıştı. Buna daha önce yazdığım One Piece’i Bulabilecek miyiz? başlıklı yazımda da değinmiştim. Tayfa artık resmen “tek atarak” balıkadam dövebiliyordu. Usopp bile!

Peki, Usopp’un alter-egosu Sogeking’e ne oldu? Uzun zamandır bu karakteri aramızda görmüyoruz. Usopp, denizlerin korkusuz savaşçısı olmak istediğini söylemişti. Serinin bir Shounen Manga olduğunu unutmamak gerek. Tüm karakterlerin bir hayali var ve hepsi sonunda amaçlarına ulaşmayı başaracak. Usopp bu kadar korkak davranırken, denizlerin korkusuz savaşçısı olabilecek mi?

Benim kafamı karıştıran bir nokta ise Sogeking’in Dressrosa Arc’ta ortaya çıkmamış olması. Yani tayfanın ödülleri artacaksa, Usopp’a yeni bir sayfa mı açılacak? Yoksa Sogeking’in aslında Usopp olduğumu anlaşılacak. Sanıyorum ki bu hikaye bitmeden önce Sogeking’i bir kere daha görebiliriz.

Bu bilgileri bir araya getirdiğimizde karşımıza ne çıkıyor? Usopp, her ne kadar dışarıdan korkak biri olarak gözükse de, normal bir insanın yapamayacağı başarıları elde etti. Devlerle dost oldu, deniz kralları ile mücadele etti, balıkadamları patakladı, gökyüzü adasına çıktı, Yeni Dünya’ya kadar gitmeyi başardı. Bunları yaparken de, hep bir korku ve cesaretsizlik sergiledi. Çünkü o normal insanların sesiydi.

usopp-god-one-piece

Seri bir noktadan sonra bizi şaşırtmamaya başladı. Ama Usopp’un orada sıradan vatandaş olduğunu ve o vatandaşların sesi olduğunu unutmamak gerek. “Ne, Yonkou ile mi dövüşeceğiz? Siz çıldırdınız mı?” sorusunu sorması bile, tayfanın ne kadar tehlikeli sularda yüzdüğünün kanıtı.

Oda, Usopp’a Gözlemleme Hakisi özelliğini bahşetti. Duvarın arkasında duran Doflamingo’yu görüp sapanını ateşlemeyi başardı. Henüz bu yeni gücünün farkında değil. Etrafındakilerle de paylaşmadı. Ancak önümüzdeki hikayelere bakacak olursak, Usopp’un daha da güçleneceği ama bacaklarının titremesini durduramayacağını göreceğiz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gio Ödülleri Töreninde Tarih Değişikliği

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.