Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » One Piece’i Bulabilecek miyiz?

One Piece’i Bulabilecek miyiz?

one-piece-banner

17 yıldır devam eden Manga efsanesi ne zaman son bulacak? Sıkı bir takipçisi olarak, hikayenin nereye bağlanacağına dair bazı yorumlamalarda bulunacağım. Baştan uyaralım, güncel Manga sayısı 749’u okumadıysanız, bu yazı fazlasıyla spoiler içerebilir.

Geri kalanlarla devam edelim. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Manga 2 haftalık bir araya girdi. Üstat Eiiçiro Oda, geçirdiği bademcik enfeksiyonu yüzünden bir süre istirahat edecek. Gücünü en kısa sürede toparlamasını bekleyeceğiz.bleach_naruto_one_piece

Peki şu ana kadar neler oldu? Sırada bizleri neler bekliyor? Bugün Manga’nın ağır topları olarak bilinen 3 Shounen çizgi var: Bleach, Naruto ve One Piece. Son zamanlarda Fairy Tail de bu ağır toplar arasında anılmaya başlandı.

Bleach’in yakın bir tarihte biteceğine dair kesin bilgiler yayıldı. Naruto’nun ise 2015 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor. 17 yıldır süren One Piece ne zaman tatlıya bağlanacak? Bana kalsa, bu kadar zengin hikayeye sahip bir Manga’nın bitmesini asla istemem. Ancak zamanla kabak tadı vermeye başladığı yerler olmadı değil.

Öncelikle hikayenin nereye geldiğine bir bakalım. Geçtiğimiz olaylar dahilinde Marineford Savaşı olarak bilinen büyük bir olay yaşandı. Bu sırada birçok ünlü korsan hayatını kaybetti, birçok yeni isim parladı. Tüm dünyanın dengesi bir anda altüstü oldu. Aynı şekilde Donanma içerisinde de yeniliklere şahit olduk. Sengoku ve Garp gibi büyük isimler emekliliklerini isteseler de, Dünya Hükümeti tarafından işin denetim kısmına aktarıldılar. Donanma artık daha korkunç bir hale geldi.

Aradan 2 yıl geçti ve Donanma’nın Yeni Dünya denizlerine taşındığını öğrendik. Bu sırada Eleven Supernovas olarak bilinen yeni yetme korsanlar kendilerini bu denizlerde tanıttı. Ancak bizim Hasır Şapka tayfası 2 yıl inzivaya çekilerek, çalıştılar ve güçlendiler. Henüz bu ekibin ne kadar güçlendiğini bilmiyoruz.eleven-supernovas

Ancak Balıkadam Adası serisi içerisinde gördüğümüz kadarıyla tüm ekip, 10 insan gücündeki balıkadamları rahatlıkla alte debilecek konuma yükseldiler. Bu da bizlere ekibin 2 yıl önceki hallerinden daha da kuvvetli bir hale geldiklerini gösteriyor. Gene de tüm güçlerinin bu olmadığını umuyorum. Çünkü Yeni Dünya’da balıkadamlardan daha da kuvvetli isimler, yaratıklar ve kişiler var.

İlginizi Çekebilir  Ölmeden Önce Görmeniz Gereken 10 Fantastik Yer

Gel gelelim Law ve Luffy arasında yapılan Korsan İttifakı, gelecek bölümler hakkında bize bazı ipuçları veriyor. Dressrosa hikayesi olması gerektiğinden daha fazla uzatıldı. Bu yüzden kabak tadı vermeye başladı. Çünkü Oda, daha önce kullandığı bir altyapıyı kullanıyor. Luffy düşmanlarıyla birlik olarak, asıl gerçek kötü adama karşı mücadeleye girişti. Bunu daha önce Impel Down ve Marine Ford sırasında görmüştük. Burada çok ilerlemeden Kolezyum’da yaşanan dövüşe dair birkaç bilgi de vermek istiyorum.

Luffy, Kolezyum’daki savaşa, Ace’in Şeytan Meyvesini kazanmak için girmişti. Elbette meyveyi Luffy’nin kazanacağını biliyorduk. Ama kazanırsa kime verecekti? Oda, burada da eski hikayeleri hortlatma yeteneğini kullanarak bizlere 3. kardeş Sabo’nun ölmediğini gösterdi. Mera Mera No Mi isimli, dünyanın en güçlü Şeytan Meyvelerinden biri olarak kabul edilen Alev Meyvesi artık Sabo’da. Bu da bizleri mutlu etti. Çünkü yabancıya gitmemiş oldu.mera-mera-no-mi

Yaşanan savaş ise resmen Akira Toriyama’ya bir saygı duruşu olmuş. Oda, Dragon Ball’ın yaratıcısı Toriyama’nın öğrencisiydi. Ayrıca çizimlerinde ve anlatım tarzında Toriyama’nın etkilerini bariz bir şekilde görebiliyoruz. Ancak bu Kolezyum savaşı bana birebir Tenkaichi Budokai Müsabakasını anımsattı. Adı sanı duyulmamış genç bir yetenek, dövüş müsabakasına girer ve herkesin gönüllerini fetheder. Çünkü devleri bile parmağında oynatacak güce sahiptir. Yukarıda da belirttiğim gibi daha sonrasında bu müsabakadaki isimler Luffy ile bir olup Doflamingo’ya karşı mücadele verecek.

Burada fazla detay vermeye gerek yok. Dressrosa Adası devasa bir Kafes Dövüşüne dönecek. Eninde sonunda Luffy, Doflamingo’nun kıçını tekmeleyecek. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak dişimizi biraz sıkarsak, bu hikayenin peşinden gelecek olaylar sırasında nutkumuz tutulacak.

İlginizi Çekebilir  Kıyametin Sessiz Soğuğu - Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter İncelemesi

Asıl unutulan adanın dışındakiler. Yaklaşık 20 sayıdır, adanın dışında gemide bekleyen Hasır Şapka ekibine ne olduğunu bilmiyoruz. Sanji, Luffy’den izin alarak Big Mom’ın gemisine ateş etme izni almıştı. Bakın, burası çok önemli. Daha öncesinde Sanji’nin dengeleri değiştirecek bir karakter olduğundan bahsedilmişti. Dört İmparator’dan birine açılan savaşta Sanji’nin parmağının olması hükümeti de telaşa sokacak.all-blue

Eğer One Piece forumlarını takip ediyorsanız, Sanji hakkında yazılmış birçok teori mevcut. Bunların arasında en ilgimi çeken ve olasılığı yüksek olan Sanji’nin All Blue bölgesinin varisi olması. Kuzey Denizi’nde doğan Sanji’nin geçmişine dair bir şey bilmiyoruz. Sanji’nin All Blue’yu bulmak istemesinin sebebi, kandan gelen bir miras. Kendisi bunun farkında. Hükümet bunun farkında. Ancak açıklanmaması gerekiyor. Çünkü All Blue’nün gerçekliği saklanmış vaziyette. Burada da iş biraz Robin’e düşecek gibime geliyor. Sanji’nin All Blue’yu bulmak istemesinin sebebi de, mirasını arıyor olması.

Dressrosa’ya geri dönersek. İçeride büyük bir dövüş yaşanacak. Luffy ve Doflamingo arasında bir dövüş yaşanacağı bariz. Oda, belki burada Doflamingo’yu kurtarabilir. Çünkü kendisinin soylu ailesinden geldiğini öğrendik. Hükümet araya girebilir, son anda kaçabilir ya da hapis yatmak yerine asıl yeri olan Mariejois kentine dönebilir.

Bu noktadan sonra dışarıda olacaklar çok önemli. Gemideki ekibin gücü, Big Mom’a dayanacak kadar değil. Sanji, Brook, Nami, Chopper ve Momonosuke Dört İmparator’dan birine kafa tutamayacak. Sanıyorum burada da devreye Jinbe gelecek.

Hatırlarsanız, Balıkadam Adası sırasında Luffy, Jinbe’yi tayfaya katmak istemişti. Son 100 sayıdır ekibe kimin katılacağı tartışılıyor. Bu noktada en büyük olasılık Jinbe’ye ait. Neden mi? Hemen açıklıyorum.