Son Haberler
Anasayfa » Makaleler » Frp Oynayan Ünlüler

Frp Oynayan Ünlüler

11. James Hetfield

james-hetfield

Özellikle gençliğinde rol yapma oyunlarına meraklı olan Metallica’nın frontman’i, bir Call of Cthulhu hayranı. Uyuşturucu tedavisi gördüğü yıllarda rol yapma oyunlarının kendisine yardımcı olduğunu belirten Hetfield, birlikte tedavi gördüğü bir grup hastayla birlikte bir oyun grubu bile kurmuş.

12. Conan O’Brien

conan-obrien

Bilgisayar oyunlarıyla pek arası olmayan ünlü sunucu, programında sık sık lise ve üniversite yıllarında D&D oynadığından bahsediyor. Hatta karakterlerinin çizimlerini içeren bir defteri bile var.

13. Joss Whedon

Joss-Whedon

Yönetmenliğini yaptığı Buffy the Vampire Slayer, Angel, Firefly ve Avengers gibi projelerini göz önünde bulundurunca, Joss Whedon’ın geek kültürü içinde yer alması pek şaşırtıcı değil. Hatta ünlü yönetmenin “Comic-Con Episode IV: A Fan’s Hope” adlı bir belgeseli bile var. Whedon, birkaç kez D&D oynamış olsa da Cyberpunk, Mutants and Masterminds ve World of Darkness settinglerini daha çok sevdiğini belirtiyor.

14. Robert Jordan

robert-jordan

Efsanevi Zaman Çarkı serisinin yaratıcı Robert Jordan, oğullarının isteğiyle D&D oynamaya başlamış, sonrasında oyuna DM’lik yapmaya başlayacak kadar hakim hale gelmiş.

İlginizi Çekebilir  Wizards of the Coast Dijital Platforma Yönelik Çalışmalarına Başladı

15. Amon Amarth Ekibi

amon-amarth

İsveçli grubun üyeleri başarılı bir müzik grubunun yanı sıra, kendi içlerinde haftalık bir frp ekibi de oluşturmuşlar. D&D’nin yanı sıra, Lord of The Rings de sık sık oynadıkları sistemlerden biri. Gerçi grubun ismine bakınca, çok da şaşırtıcı değil doğrusu.

16. Matt Groening

matt-groening

The Simpsons serisinin yaratıcısı, çizer ve senarist Groening de D&D sevenlerden.

17. Gerard Way

gerard-way

My Chemical Romance grubunun solisti ve Umbrella Academy çizgi romanının yazarı olarak tanıdığımız Way, haftalık D&D grubu olanlardan. Hatta bir röportajında bahsettiğine göre Half Elf bir ranger oynatıyor.

18. R.A. Salvatore

r-a-salvatore

Ünlü yazar da listede görünce şaşırmadığımız isimlerden. D&D için bizzat Forgotten Realms macerasının yazarlığını yapan Salvatore, aynı zamanda bir D&D oyuncusu da. Dark Elf rangerlara karşı bir sempatisinin olduğunu söylersek pek şaşırmazsınız sanırım.

19. David Duchovny

david-duchovny

The X-Files’ın Mulder’ı olarak tanıdığımız David Duchovny, lise yıllarında başladığı D&D alışkanlığını hala sürdürenlerden.

20. Dragonforce

Dragonforce

İngiliz power metal grubu rol yapma oyunlarının yanı sıra düzenli bir LARP ekibinin de üyesi.

İlginizi Çekebilir  Blizzard, Robin Williams İçin Yapılan Çağrıya Cevap Verdi!