Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Universal Monsters Serisinin Bir Sonraki Canavarı Dracula Olacak

Universal Monsters Serisinin Bir Sonraki Canavarı Dracula Olacak

Şubat sonunda vizyona giren The Invisible Man ile aradığı başarıyı nihayet yakalayan Universal Monsters serisinin beyazperdeye taşıyacağı bir sonraki klasik canavar belli oldu. Serinin bir sonraki canavarı, Dracula olacak.

The Mummy’nin aldığı olumsuz eleştiriler ve elde ettiği düşük gişe hasılatından sonra Universal Studios’un yeniden izleyici ile buluşturmaya başladığı Universal Monsters serisinin geleceği çalkantılı görünüyordu. Ne var ki The Invisible Man’in hem olumlu yorumları, hem de 7 milyon dolarlık küçük bütçesi ile gişede 100 milyon doları aşan hasılat elde etmiş olması bu çalkantıları dindirmiş durumda. Vampir janrının ikonik karakteri Dracula, bu başarının meyvesini yiyen ilk Universal Monsters karakteri olacak.

Korku Canavarları ve Kafalardaki Mumya Sorusu

Yeni Dracula filminin yönetmen koltuğuna, Jennifer’s Body ile tanıdığımız Karyn Kusama (Destroyer, The Invitation, The Outsider) oturacak. Filmin yapımcılığını ise Blumhouse Productions’dan Jason Blum üstlenecek. Korku türünün meraklılarının iyi bileceği gibi Blum için küçük bütçeli korku yapımlarını (The Invisible Man, Halloween) büyük gişe başarılarına dönüştürme konusunda uzman diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Universal, Frankenstein İçin Oyuncuyu Bulmuş Olabilir

Beyazperdeye pek çok defa, birbirinden farklı yorumlar ile taşınan Dracula’yı bir kez daha Universal Monsters çatısı altında izleyecek olmak heyecan verici. Henüz oyuncu kadrosu ya da vizyon tarihi hakkında bir bilgi paylaşılmamış olsa da Dracula’yı, serinin parçası olarak ilk defa sinema izleyicisi ile buluşturan ve karakterin bugün sahip olduğu ikonik mertebeye ulaşmasında şüphesiz ki aslan payına sahip oyuncu Bela Lugosi’nin başarısına ulaşabileceği düşünülerek seçilecek başrol oyuncusunu görmek için sabırsızlanıyoruz.