Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Sandman Filminden Yeni Haberler Geldi

Sandman Filminden Yeni Haberler Geldi

sandman-banner

Vertigo’nun kült serisi Sandman’i beyazperdeye taşıma serüveni devam ediyor ve nihayet tünelin sonundaki ışığı görmüş olabiliriz.

2013’te serinin sinemaya uyarlanacağı açıklanmış, filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini, hatta bir ihtimal baş rolünü, Joseph Gordon-Levitt‘in üsteleneceğini öğrenmiştik fakat sonrasında projenin sesi soluğu kesilmişti. Şimdi, uyarlama haberini aldığımız 2013’ten iki yıl sonra, yapımcı David S. Goyer nihayet bizlerle uyarlamanın gidişatıyla ilgili yeni haberler paylaştı.

Collider ile yaptığı röportajda, projenin gidişatı ile ilgili soruya Goyer şöyle cevap veriyor: “Yeni bir taslağa başlamak üzereyiz. Birkaç ay önce Vertigo ve New Line Cinema, serilerin hakları konusunda bir anlaşma yaptı. Yukarıdakilerin aldığı karara göre New Line Cinema, Vertigo çizgi romanları; Warner Bros. ise DC yayınları üzerine yoğunlaşacak. Biz de, hayranların ismini duyduğunda gerçekten heyecanlanacakları, harika bir yazarla senaryonun yeniden yazımına başlamak üzereyiz, ama şu an kim olduğunu sizlere söyleyemem.”

sandman-fantezi-alt-tur

Uyarlamanın ilk taslağını hazırlayan Jack Thorne şimdilik senaryoya noktayı koymuş gibi gözüküyor. Projenin neden iki yıldır sıkışıp kaldığı, yapım sürecinden çıkamadığı sorusuna ise Goyer’ın cevabı şöyle: “Bana göre, Vertigo yayınları alışkın olduğumuz süper kahraman serilerine kıyasla daha farklı ve çarpık bir yapıya sahip. Warner Bros.’dakiler gibi bir çıkış tarihi için birbirimizi yemiyoruz. Ama şunu söyleyebilirim ki, çekimler önümüzdeki sene başlayacak.”

İlginizi Çekebilir  Mortal Kombat Filminin Kadrosu Genişliyor

Elimizde net cevaplar olmasa da, projenin hala canlı olduğunu bilmek güzel. Umarız yakında bu gizemli yazarın kim olduğunu ve yönetmen koltuğuna hangi ismin oturacağını da öğrenebiliriz.