Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Çizgi Roman Haberleri » Sandman İçin Yepyeni Dedikodular!

Sandman İçin Yepyeni Dedikodular!

Sandman çizgi roman banner

Neil Gaiman’ın 1989’da kariyerini başlatan Sandman çizgi romanı film olacak belli ki.

Daha önce TV dizisi yapılması ve Gaiman’ın rezil bir senaryo diyerek reddettiği film lafları da dönen uyarlama hakkında şimdi yeni bir film dedikodusu var.

Joseph Gordon Levitt ve Morpheus
Joseph Gordon Levitt ve Morpheus

Warner Biraderler’in şimdiye kadar Batman Begins, The Dark Knight, Man of Steel’in senaryolarını pasladığı David Goyer’in adı öne çıkıyor. Haberlere göre Warner Bros. film fikrine pek ılımlı, hatta DC Entertainment’dan da yakın zamanda “ilk filme çekilecekler listesi”nde başlarda olduğuna dair yorumlar gelmişti. Eh demek ki anlaşmaya yakınlar. Goyer’in Batman senaryoları iyiydi, bunu da kotarır herhalde. Gerçi 10 ciltlik bir çizgi romanı nasıl tek filme sığdırır, bilemiyorum. O da onun işi olsun. Gerçi WB’nin en iyi yaptığı iş, seri çekmek değil mi?

Aslında konuyla alakalı bir isim daha var ortada, o da Joseph Gordon Levitt. Bu aralar yıldızı iyice parlayan, nerede oynasa hit olan Levitt’in adı ana kahraman Morpheus’u oynayacak diye geçiyor. Yine de filmi bile çekmesi mümkün. Adı çıktı bir kere.

İlginizi Çekebilir  Ağustos Ayında En Çok Satan 100 Grafik Roman

Soyut kavramların insan biçimli Ebediler ailesinin yedi kardeşinden üçüncüsü, inatçı ve kuralcı olan Morpheus, düşlerin vücut bulmuşudur. Birader ve bacıları Yıkım, İhtiras, Umutsuzluk, Hezeyan, Kader ve Ölüm’dür. Biraz gotik ve eksantrik bir karakteri olan Dream (Düş), bir ihtimal JGL’in daha önce oynadığı Hesher’daki karakterine benziyor. Yine de haberler daha dedikodu sınıfında, beklemek gerek.