Çizgi Roman Haberleri

Sandman İçin Yepyeni Dedikodular!

Sandman çizgi roman banner

Neil Gaiman’ın 1989’da kariyerini başlatan Sandman çizgi romanı film olacak belli ki.

Daha önce TV dizisi yapılması ve Gaiman’ın rezil bir senaryo diyerek reddettiği film lafları da dönen uyarlama hakkında şimdi yeni bir film dedikodusu var.

Joseph Gordon Levitt ve Morpheus
Joseph Gordon Levitt ve Morpheus

Warner Biraderler’in şimdiye kadar Batman Begins, The Dark Knight, Man of Steel’in senaryolarını pasladığı David Goyer’in adı öne çıkıyor. Haberlere göre Warner Bros. film fikrine pek ılımlı, hatta DC Entertainment’dan da yakın zamanda “ilk filme çekilecekler listesi”nde başlarda olduğuna dair yorumlar gelmişti. Eh demek ki anlaşmaya yakınlar. Goyer’in Batman senaryoları iyiydi, bunu da kotarır herhalde. Gerçi 10 ciltlik bir çizgi romanı nasıl tek filme sığdırır, bilemiyorum. O da onun işi olsun. Gerçi WB’nin en iyi yaptığı iş, seri çekmek değil mi?

Aslında konuyla alakalı bir isim daha var ortada, o da Joseph Gordon Levitt. Bu aralar yıldızı iyice parlayan, nerede oynasa hit olan Levitt’in adı ana kahraman Morpheus’u oynayacak diye geçiyor. Yine de filmi bile çekmesi mümkün. Adı çıktı bir kere.

Soyut kavramların insan biçimli Ebediler ailesinin yedi kardeşinden üçüncüsü, inatçı ve kuralcı olan Morpheus, düşlerin vücut bulmuşudur. Birader ve bacıları Yıkım, İhtiras, Umutsuzluk, Hezeyan, Kader ve Ölüm’dür. Biraz gotik ve eksantrik bir karakteri olan Dream (Düş), bir ihtimal JGL’in daha önce oynadığı Hesher’daki karakterine benziyor. Yine de haberler daha dedikodu sınıfında, beklemek gerek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.