Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Kara Kule Filminin Başrolü Idris Elba Mı Oluyor?

Kara Kule Filminin Başrolü Idris Elba Mı Oluyor?

dark-tower-stephen-king

Yıllar süren bekleyişin ardından, Stephen King’in Kara Kule (The Dark Tower) serisi nihayet beyazperdeye geliyor. Nikolaj Arcel‘in yönetmen koltuğuna oturacağı film, 13 Ocak 2017‘de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Deadline’dan gelen habere göre, uyarlamanın baş rolü Roland Deschain için yapımcılar Idris Elba‘ya kesin gözüyle bakıyor. Bunun yanında yapımcılar Randall Flagg, nam-ı diğer Siyahlı Adam rolü için ise Matthew McConaughey ile görüşüyor.

Aslında Matthew McConaughey’e ile hem Roland hem de Randall için teklif gitmiş, ünlü oyuncu tercihini Randall’dan yana kullanmıştı. Roland rolüne gelince ise, seçenekler Idris Elba ve Javier Bardem‘e indirilmişti. Bardem 2013’teki yapım ekibinin ilk tercihiydi fakat şu an rol için gözde isim Elba.

idris-elba-gunslinger

Kara Kule serisi, Kara Kule’yi bulmak için yola çıkan silahşör Roland Deschain’in yolculuğunu konu alıyor. Uyarlama, serinin ilk kitabı olan, Roland ve Jake adlı bir delikanlının ilişkisi üzerine yoğunlaşan Silahşör baz alınarak çekilecek. Randall Flagg ise, Roland’ın Kara Kule’ye ulaşmaması için elinden geleni ardına koymayan kötü karakterimiz. Nikolaj Arcel uyarlamanın yönetmenliğini üstlenirken, senaryoyu da Anders Thomas Jensen kaleme alacak.

İlginizi Çekebilir  Yeni "The LEGO Movie" Detayları Belli Olmaya Başladı