Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Matthew McConaughey’e Kara Kule Teklifi!

Matthew McConaughey’e Kara Kule Teklifi!

matthew-mcconaughey-gorsel

Son yıllardaki başarılı yapımların aranan ismi haline gelen Oscar ödüllü Matthew McConaughey‘e, Kara Kule (The Dark Tower) serisinin sinema uyarlamasında rol alması için teklif yapıldı!

Sinema sektörüne aşk filmlerindeki bıçkın delikanlı rolleriyle giriş yapan ünlü isim, son yıllarda üstlendiği değişik karakterlerle adından bir hayli söz ettirmişti. Özellikle de son olarak Dallas Buyer’s Club, Interstellar ve True Detective yapımlarıyla adını daha çok duyurdu. McConaughey’e şimdi ise sürpriz bir teklif yapıldı.

Sony ve MRC tarafından ortaklaşa hazırlanacak Kara Kule’nin uyarlaması için bir süredir yapım çalışmaları devam ediyor. Stephen King’in fantastik edebiyata kazandırdığı, benzersiz karakterleri ve karanlık dünyasıyla okuyucu içine çeken serisinin beyazperdede büyük işler başarması bekleniyor. Bu sebeple Matthew McConaughey’e Siyahlı Adam yani Walter Padick karakterini canlandırması için teklif sunuldu.

dark-tower-kara-kule-resim

Variety sitesinde genişçe yer bulan habere göre McConaughey’e The Gunslinger’ın senaryosu gönderildi. Ancak ünlü oyuncudan henüz bir yanıt gelmedi. Öte yandan Sony ve MRC de konu hakkında açıklama yapmayı reddetti.

Danimarka asıllı Nikolaj Arcel tarafından yönetilecek The Gunslinger’ın vizyon tarihi 13 Haziran 2017 olarak açıklandı. Sony filmin yapımını üstlenirken, MRC de film serisiyle paralel ilerleyecek bir TV serisi hazırlayacak.

İlginizi Çekebilir  Filmden Kitaba Uyarlanan 25 Eser