İncelemeler

X-Men: Apocalypse Filminin Sonundaki Ek Sahneye Dair…

x-men-apocalypse-banner

X-Men: Apocalypse filmini izledik, on dakikadan fazla bekleyip filmin ek sahnesini gördük ve kafalarımız karıştı; özellikle de  X-Men’e hakim olmayanların kafasında pek çok soru işareti oluştu.

Biz de filmin vizyona girmesinden sonra biraz ortalığın yatışmasını bekledik ve incelememizi yazdık.

Filmimizle ilgili genel bir eleştiri yapmayacağız çünkü filmi izler izlemez spoiler barındırmayan güzel bir inceleme yapıp sizlerle paylaşmıştık zaten. Bu yazımızda sadece filmin sonundaki ek sahneyi inceleyeceğiz. Bu yüzden bundan sonra okuyacaklarınız bol bol SPOILER içermektedir.

Pekala, ek sahnemizde bir grup takım elbiseli adam, William Stryker’ın üs olarak kullandığı ve Weapon Plus projesine de ev sahipliği yapan Kanada Alkalai Gölü’ndeki barajımıza gelir. X-Men: Apocalypse filmimizde X-Men üyeleri bu barajda esir tutulmuş ve önceden kaçmayı başaran ve arkadaşlarını kurtarmaya gelen Jean Grey, Cyclops ve Nightcrawler tam da bu barajda, Weapon Plus projesinin son eseri olan Weapon X’le karşılaşmıştı, nam-ı diğer Wolverine.

x-men-apocalypse-wolverine

Ek sahnemizde, yukarıda bahsi geçen bu takım elbiseli arkadaşlar barajımıza gelir ve Wolverine’in kaçmadan önce tutulduğu laboratuvara girerler. Burada üzerinde Weapon X etiketi bulunan bir kan tüpünü alırlar. Bu kan Wolverine’e aittir. Adamlardan birisi elindeki çantayı açar ve Wolverine’in kanının bulunduğu tüpü, çantada bulunan diğer tüplerin yanına koyar. Buraya kadar olan kısım yeterince kafa karıştırmamış gibi asıl altın vuruş birkaç saniye sonra gelir; tüpü çantaya koyan adam çantayı kapatır ve çantanın üzerinde bulunan logoyu görürüz:

ESSEX CORP. (ESSEX ŞİRKETLERİ)

essex corp.

X-Men’e yabancı olanlar Essex ismini tanımamış olabilir ama mutant kurtları bunun X-Men’in çizgi romanlardaki en büyük düşmanlarından biri olan Nathaniel Essex, nam-ı diğer Mister Sinister’a ait olduğunu anında anladı! Ve hazır olun, bu ek sahne bir sonraki X-Men filmine değil, bir sonraki Wolverine 3 filminin konusunu açıklıyor! Nasıl mı? Buyurun devamını okuyun.

sinister

Öncelikle Mister Sinister’ı tanıtalım. Kendisi aslında 1800’lü yıllarda yaşamış müthiş bir zekaya ve öngörüye sahip bir bilim adamıydı. Hiçbir özel gücü yoktu. Ancak araştırmaları sonucunda homo superiorların, yani insan evriminin bir sonraki halkası olan mutantların ortaya çıkacağını 150 yıl öncesinden anlıyor. Apocalypse, Nathaniel Essex’in araştırmalarını görüp onunla doğrudan temas kurar ve kendisine katılmasını, katılırsa kendisine ölümsüzlük bahşedeceğini söyler.

Mister Sinister hiçbir zaman güç aşığı bir karakter değildi; Apocalypse’in teklifini kabul etmesinin tek sebebi genetik bilimine olan aşkı ve bu bilimin bütün sırlarını çözme arzusuydu. Bu yüzden anormal derecede uzun bir ömre ihtiyacı olacaktı ve Apocalypse’in ölümsüzlük teklifi de bu yüzden cazip gelmişti.

xmen-apocalypse-newsuits-dangerroom

Çok uzun yıllar Apocalypse’in baş bilim adamı olarak görev yapıp onun isteklerini yerine getirse de hiçbir zaman Apocalypse’e bağlılık hissetmemiş, hatta çoğu zaman gizlice kendi planlarıyla uğraşmıştır. Kendini tamamen yaptığı işe adaması akli dengesini biraz bozup ona çılgın bilim adamı unvanını kazandırsa da bugüne kadar çürütülen tek bir hipotezini bile bulamazsınız.

Kendisi sadece ölümsüzlük değil, geçen yıllar boyunca yaptığı araştırmalar ve deneyler sonucu başka pek çok ekstra güç kazanmıştır. Apocalypse gibi vücudunun moleküler yapısını kontrol edip istediği şekle girmek, telepati (Profesör Xaiver’ın telepatik saldırılarından kendisini koruyabilecek kadar güçlü), telekinezi, güç patlamaları, uçabilme, süperinsan kuvveti ve dayanıklılığı…

xmen-apocalypse-jeangrrey-screaming

Peki bunların Wolverine 3 filmiyle bağlantısı ne? Her şeyden önce geçtiğimiz haftalarda Richard E. Grant’ın Wolverine 3 filminde büyük kötü karakterlerden birini oynayacağı söylenmişti ve bu kötü adamın “şeytani ve çılgın bir bilim adamı” olacağını öğrenmiştik ki bu tabir de kesinlikle Mister Sinister’a uyuyor. Belirtmekte fayda var, bu haberi The Hollywood Reporter yayınlamıştı ve bugüne kadar yaptıkları haberlerin çok büyük bir kısmı doğru çıkmıştır.

Dahası da var. Geçtiğimiz hafta New Orleans’da bir rol seçmesi çağrısında bulunulmuş ve “Kafkas, Hispanik ve Asyalı fiziğine sahip, 1,40-1,50 m boyları arasında” kız çocuklarını aradıklarını söylemişler. Tanıdık gelmedi mi? Siz düşünmeden biz söyleyelim, karşınızda Wolverine’in çizgi romanlardaki dişi klonu X-23!

Zaten SuperheroHype da X-23’ün Wolverine 3 filminde karşımıza çıkacağına dair bir yazı yayınlamıştı.. Ve cast ajansının tarif ettiği fiziksel özellikler de X-23’e büyük oranda uyuyor.

female-wolverine

Çizgi roman hikayesine gelirsek; Weapon Plus programı tekrar hayata dönmüş ve Wolverine’in klonunu yaratmaya çalışmıştır. Wolverine’in sadece X cinsiyet kromozomunu klonlayabildikleri için ortaya çıkan ürün dişi bir Wolverine olmuştur. Kendisi Wolverine gibi süper iyileşme yeteneğine, aşırı gelişmiş hislere ve kemikten pençelere sahiptir. Ancak program burada durmamış ve onun da kemiklerini adamantiyumla kaplamıştır. Wolverine’den tek farkı her elinde ikişer pençesi bulunmasıdır ancak her iki ayağından da ekstra birer tane daha pençe çıkartabilmektedir. Başta kötü ve vahşi bir karakter olsa da –babasının kızı- kısa süre sonra Weapon Plus projesinden kaçmayı başarmış ve kendini X-Men’in kollarında bulmuştur…

Pekala, tekrar ek sahnemize dönersek, çantaya konan kan tüplerini hatırlarsınız. Essex Corp. muhtemelen Wolverine’in kanı baştan olmak üzere diğer kan örneklerini de kullanarak Wolverine ve benzeri mutantlardan oluşan bir klon takımı-ordusu yaratmaya çalışacak. X-23’de bunlardan biri olacak gibi gözüküyor!

Her ne kadar elimizde pek çok kanıt olsa da kesin bir hükme varmak doğru olmaz. Filmlerle ilgili yeni bilgiler ve “dedikodular” geldikçe sizlerle paylaşıp kafanızı karıştırmaya devam edeceğiz. O zamana kadar takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.