Haberler

İzmirCon 2013 / 23-24 Mart

izmircon-2013-banner

Yıllardır değişmeyen, her geçen sene kendisini geliştirerek yeniliklerle yoluna devam eden İzmirCon, bu sene de FRP severlere muhteşem iki gün yaşatacak.

Bu sene de FRP oyuncuları ve fantastik kurguya gönül verenler, 23-24 Mart 2013 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde buluşuyor.

İşte İzmirCon adına gelen tanıtım bülteni;

Uzun bir yolculuk olmuştu. Elli kişilik kervana eşlik eden iki rehber ve iki muhafız ile bütün gün yol almışlar, güneş ufukta kaybolduktan çok sonra keskin gece soğuğunda tuz kokulu liman şehrine varmışlardı. Yolculuk uzun ve yorucuydu ama yolcu bunu neredeyse fark etmemişti bile. Günlerdir aklında yolculuğa çıkış sebebi olan han, o handaki eğlenceler ve kutlamalar vardı. Dokuz kıştır her yıl toprakları kuşatan ayaz cinlerine inat, açılan kapısından dışarıya sıcaklık yayılan o hanı hayal ediyordu. Tenine batan zincir zırhı onu bir evvelki seneye götürdü. Oyunlar sırasında tezgahtarların birinden hatıra olark almıştı ama aradan geçen bir yıl içerisinde nadiren üzeriden çıkartmıştı. Kahkahalar eşliğindeki kılıç oyunları ve ozanların anlattığı hikayeler, sergilenen performanslar hâlâ zihninde canlılığını koruyordu.

izmircon-logoYavaşça kervandan eşyalarını aldı ve kendisini şehrin daha uzak noktasına götürecek olan bir at arabası bulma umuduyla etrafına baktı. Sarı boyalı yaşlıca bir atın çektiği eski bir at arabasıyla yola koyuldu. Gayri ihtiyari eli cübbesinin cebindeki deri keseye gitti. Yedi farklı biçimli ufak zar sanki hana yaklaştıkça ısınıyordu. Dudaklarında soğuğa inat sıcak bir gülümseme ile at arabasının penceresinden yaklaştığı hana bir kez daha baktı.

Merhabalar,

Başındaki gelenekselleşmiş kelimesi artık gelenekselleşen ve 10. yılına girip bir çınar olma yoluna emin adımlarla devam eden İzmirCon’un bu yılki etkinliği ile tekrardan kapınızı çalıyoruz. Her geçen yıl büyüyen ve eğlencesinden hiç bir şey kaybetmeyen organizasyonumuz ile 23-24 Mart tarihlerinde her zamanki yerimizdeyiz. Her zamanki yer neresi sorularını duyorum. Ne güzel ne güzel efendim, demek ki aramızda yeni dostlarımız da var. İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘dir yukarıdaki hikayede bahsi geçen hanımız.

izmircon-2013-yatay-afisGözlerinizdeki merak ise hemen yardımcı olayım. Biz burada öncelikle eğleniriz. Nasıl mı? Rol yaparak, o rolü yaşayarak. Hatta bazen kendimizi bırakıp, yaptığımız her hareketle role gireriz. (Sanırım bazıları buna LARP diyor.) Efendim sonracığıma aramızda yaşı başı almış dostlarımız vardır ama ona rağmen böle ufak kurşun askerciklerle oynarız.(Biz de buna Warhammer diyoruz.) Bazen iki kişi bir birine meydan okur, aman korkmayın yaklaşın çünkü ellerinde silah değil ufak bir grup renkli şemalli kart belirir. Böyle paylaşırlar kozalarını. (Biri Magic The Gathering mi dedi?) Dedik ya soğuk olur dışarısı, sırf siz üşümeyin diye örgü yapmaını bile öğrendik. Ama efendim yün bizi bozar dedik öğrenmişken zincirden yapmasını kotardık ve size zırh yelekler yapalım dedik. (Merak etmeyin içine atlet ve ter bezi koymuyoruz.)

Böyle dolu dolu iki gün boyunca eğlencenin her türlüsünü paylaşma amacı ile yola çıktık diyoruz ya, sonra bir bakıyoruz iki gün geçmiş ayrılık vakti yaklaşıyor herkeste bir hüzün ama biz durur muyuz hayır. Hooppp bir süpriz afterparty. O da mı ne diyorsunuz? Artık herkesin gitmesine yakın gece toplanıyoruz, gidiyoruz bir mekana alıyoruz içeceklerimizi, mekan sahibinden rica ile (Kalabalık olunca çok etkili oluyor bu rica.) güzel şarkılar açtırıp kaldığımız yerden devam ediyoruz.

İzmir biraz soğuktur dostlarım. Temennimiz bu soğuk günlerde bir dostun gülümsemesi ve eğlencenin ateşiyle birlikte eğlenerek ısınmak ve güzel vakit geçirmek. Her birinizi ayrı ayrı aramızda görmekten büyük memnuniyet duyacağız. Görüşmek dileğiyle.

İzmirCon adına Anıl Tekin

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşıp sorularınızı da sorabilirsiniz.

Etkinliğin web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Westeros'taki Her Şey Daha Büyük!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.