Haberler

Kule Sakinleri Taşındı!

Kule Sakinleri kim mi? İzmir’de geçmişi 2008 yılına dayanan bir arkadaş grubunun günümüze ulaştığı şekliyle “Kule Sakinleri Rol Yapma ve Strateji Oyunları Derneği” olarak hayatına devam eden bir alt kültür topluluğu. Adımızı duymamış olsanız bile İzmirCon’u biliyor olmalısınız. Eğer daha önce ziyaret etmediyseniz bu sene 29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenecek İzmirCon’da bizimle tanışabilirsiniz.

Peki Kule Sakinleri ile tanışmanın tek yolu İzmirCon mu? Kesinlikle hayır! Gözlerinizi kapatıp üç kez “Kule Sakinleri” derseniz çevrenizde beliriyoruz. Eğer belirmezsek yazının başında belirttiğim yeni mekanımızın adresinde bizi bulabilirsiniz; 1662 Sokak No:54 Karşıyaka – İzmir. Yeni mekanımızın 200m2 olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Neden mi? Bir beyaz ejderhanın kaplayacağı alanı hayal edin. Bu kadar ipucu yeter sanırım.

Peki yeni Kule’de ejderhalar dışında ne bulabilirsiniz? Warhammer, Star Wars: Miniatures Game, Flames of War, Napoloenics vb birçok minyatür oyununun rahatça oynanabileceği bir ortam bulacaksınız. Rahatça derken artık insanların birbirlerini darlamadan oyun oynayabilecekler i daha çok alan bulabileceklerin i kastediyorum. Bunun yanında Pathfinder, Fallout, WHFB gibi birçok farklı frp settinginin Kule’de aktif olarak oynandığını bildirmek isterim. Kule’de bunların dışında aktif bir Magic: the Gathering komünitesi bulunduğunu da aklınızda bulundurmalısınız.

Yeni Kule’nin sağladığı yeni odalar, yeni masalar ve gerçek bir oturma takımı sayesinde tam bir geek cenneti yarattığımızı KAP’a bildirdik. Bizi iplemediler. Yukarıda bahsettiğim tüm bu oyunlara aşina olmasanız bile birazcık da olsa ilginiz varsa sizi oyunla tanıştıracak birçok Kule Sakini yardımsever bulabilirsiniz. Zaten Kule Sakinleri facebook grubunu takip ederseniz haftasonları yapılan tanıtım günlerini kaçırmayarak ucundan bulaşmaya başlayabilirsini z. Üstelik kocaman bir tabela koyarak yeni Kule’nin kolay tespit edilebilmesini de sağladık. Eskiden Kule’yi bulmak Kule’ye üye olmak için yeterli bir testti. Şimdiki nesil çok şanslı…

Son olarak yeni mekanın bize sağladığı en önemli olanak daha çok turnuva, daha çok tanıtım günü, daha çok etkinlik yapabilmek olacak. Terkettiğimiz apartman dairesinin bize sağlayamadığı lojistik konfor sayesinde yeni Kule, İzmir’de alt kültüre gönül verenlerin buluşma noktası haline gelecek gibi görünüyor. Hemen hemen hergün açık olan yeni Kule’de her saat katılabilecek bir etkinlik bulabilirsiniz. En kötü ihtimalle, rafta duran board gamelerden birini alıp oynamaya başlarsınız.

Tamam, bir sürü güzel şey var ama tüm bu oyunların gerektirdiği modellere, figürlere, kartlara nasıl ulaşırım diye merak ediyorsanız da endişelenmeyin. Öncelikle tanıtım günlerinde yeni insanlarla oyuncaklarımızı paylaşmaya bayılıyoruz. Ha, aşırı heyecanlanıp oyuncaklara zarar verecek kadar eli ayağı titreyen arkadaşları mahzene attığımızı belirteyim. Bir noktadan sonra ise kendi minyatür, figür ve kartlarınızı yine Kule’den uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Minyatür boyası, board game, zar vb. birçok şeyin de yine bulunabileceğini bir kenara not edin.

Eh, bunca okuduğunuza göre ziyaretimize bekleriz.

Esen kalın!

Yazan: Mustafa Büçkün

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ghostbusters Özel Gösterimine Bilet Kazanma Şansı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.