Haberler

YUCON’da FRP Oynamaya Hazır Mısınız?

YUCON: Legacy‘de FRP‘nin tadına doyum olmayacak! 14-15 Temmuz tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde yapılacak olan YUCON, içerisindeki FRP dalının açıklamasını yaptı. Uzun yıllardır FRP’yi bünyesinde bulunduran ve asla kopmasına izin vermiyen YUBKK halkı FRP’ye aynı değeri YUCON‘da da gösteriyor.

Oyun yöneticilerine daha önce sağlanmamış imkanlar sağlayarak hem oyuncuların hem de oyun yöneticilerinin en üst düzeyde keyif almaları için her oyuna bir sınf tahsis ediyor. Bu sınıflarda klima, projeksiyon, ses sistemi, bilgisayar ve etkinlik alanına yakın ama alandan gelen sesten izole bir FRP alanı yaratıldı. Dmlerin ve oyuncuların isteyebileceği en uygun ortam yaratıldı.

Siz de bir FRP severseniz YUCON’da mutlaka bir masaya dahil olun yada bir oyun açın ve bu imkanlardan sonuna kadar faydalanın!

► YUCON: Legacy Gümbür Gümbür Geliyor

Etkinlik hakkında ayrıntılar için sitelerine ya da Facebook etkinlik sayfasına bakabilirsiniz.

Oyuncu olarak FRP oyunlarında yer almak isteyenler, oyunların altlarında bulunan linklerden kayıt olabilirler. Yeni oyun açmak isteyen DM’ler ise bu link üzerinden oyun açma formuna gidebilirler.

FRP, masaüstü oyunlar, cosplay, yarışmalar, söyleşiler, atölye çalışmaları, standlar ve çok daha fazlası için haftasonu sizleri Yeditepe Üniversitesine bekliyoruz!!

Etkinlikteki FRP Masaları

Cult-ist İlikçiler
Sistem: Cult-ist Cthulhu
DM: Cem MANACIOĞLU
Oynatılacak gün: 14 Temmuz
Oyuncu Sayısı: 6 Oyuncu
Seviyesi: “Biz biliyoruz da mı oynuyoruz.”

Mirsazada’da katledilmiş 20 kişinin cesedi üzerine yapılan incelemeler, katil veya katillerin anatomi bilgisine sahip olduğunu gösterse de bu cinayetlerde özellikle kurbanların omurgalarının vücuda beklenenden çok az zarar vererek nasıl sökülmüş olduğu; hala bir muamma idi.

Kayıt olmak için tıklayınız.


Silverhex Chroniclers
Sistem: Pathfinder Society
DM: Fatih Tepgeç
Oynatılacak gün: 14 Temmuz
Oyuncu Sayısı: 3-5
Oyuncu Seviyesi: “Yeni başlangıç.”

Cüretkar bir yarı-ork akademisyen Ulisha, Nehir Krallıklarındaki soylu bir aileyi kızdırınca Society’e bir teklif getirir: elindeki kadim ve eşsiz bir druidik kalıntıya karşılık kan parasının temini için yardım. Onu bulmaya gittiğinizde ise peşine düşen kelle avcılarından saklanmak için kaçtığını fark edersiniz. Acaba peşindekiler Ulisha’yı bulmadan önce onu kurtarabilecek misiniz?

Not: Oyun 1-3 saat arası süren rol yapmayı ve Pathfinder sistemini öğretmeyi amaçlayan bir oyundur. Yoğun talep durumunda yeni kişilerle de oynanılabilir.

Kayıt olmak için tıklayınız.


The House of Harmonious Wisdom
Sistem: Pathfinder
DM: Berk Gül
Oynatılacak gün: 14 Temmuz
Oyuncu Sayısı: 4
Oyuncu Seviyesi: 1-2

Kudretli Lung Wa bir zamanlar Tian Xia’nın çoğunluğuna hükmetmiştir, ancak imparatorluk yüz yıl önce çökmüştür. O zamandan beri her birisi Lung Wa’nın şanının gerçek mirasçısı olduğunu iddia eden üç Varis Devlet kendi arasında çekişmektedir. Bu kudretli devletlerin gölgesindeki mütevazi Shokuro bölgesi, komşularının bölgesel hırsları konusunda heveslerini kırmak ve onların saygılarını kazanmak için yollar aramaktadır. Emekliye ayrılmış bir kahraman; içinde eski imparatorluğa ait hazineleri saklama şansı olan efsanevi bir kayıp saray konusunuda bilgi sahibi olunca, sarayı bulmak için Pathfinder Topluluğundan yardım istemiştir. Karakterler sarayı ve içindeki zenginlikleri bulmak için gerekli olan ipuçlarını aramak amacıyla üç Varis Devleti de ziyaret etmelidir.

Not: 5 adet mini-senaryodan ilki oynatılacaktır. Sistem tanıtımı amaçlı olduğu için her deneyim seviyesinden oyunculara açıktır.

Kayıt olmak için tıklayınız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İpek Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Açtı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.