Haberler

Yıldız Tozu’nun Radyo Uyarlaması Geliyor

stardust-banner

Neil Gaiman’ın bir başka eseri daha BBC tarafından radyo uyarlaması olarak hazırlanıyor. Peri masalları arasındaki yerini çoktan almış olan Yıldız Tozu, önümüzdeki aylarda dinleyici ile buluşacak.

İngilizler kendi topraklarında büyüyüp gelişen yazarlarını sahiplenme konusunda oldukça başarılılar. Bunun en modern örneği Neil Gaiman olsa gerek. Fantazya ve bilimkurgu türündeki örnekleriyle, edebiyatın rock yıldızı haline gelen Gaiman’ın neredeyse tüm çalışmaları farklı uyarlamalarla önümüze sunuluyor. Sırada ise Yıldız Tozu var.

stardust-gorsel

Neil Gaiman’ın Yıldız Tozu romanı, 2007 yılında Matthew Vaughn’un yönetmenliğiyle beyaz perdeye yansıtılmıştı. Oldukça ince bir kitap olmasına karşın romanın büyülü atmosferi başarılı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Gaiman’ın en çok sevilen yapıtlarından biri olan Yıldız Tozu, şimdi radyo oyunu olarak karşımıza çıkacak.

BBC Radio 4 tarafından hazırlanan radyo oyunu önümüzdeki aralık ayında yayınlanacak. Oyunu canlı olarak, BBC Radio 4’ün internet sitesinden dinleyebileceğiz. Radyo uyarlamasının yönetmen koltuğunda, daha önceden Yokyer ve Kıyamet Gösterisi’nin uyarlamalarında da bulunan Dirk Maggs oturacak.

İlginizi Çekebilir  American Gods Dizisinin 2. Sezonundan Yeni Fragman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu