Haberler

Yeni Dungeons and Dragons Kitabı Ejderha Mızrağı ile İlgili Olabilir – Fizban’s Treasury of Dragons Sızdırıldı

Ejderha Mızrağı diyarının Dungeons and Dragons 5th Edition ile birlikte yeniden döneceğine dair hep umut, ve bununla birlikte ipuçları vardı. Şimdi de yarın duyurulacak yeni kitabın, Ejderha Mızrağı’ndaki Fizban’ın yol göstericiliğinde ejderhalarla ilgili olacağı bilgisi sızdırıldı.

İlk olarak Dungeons and Dragons 5th Edition – Player’s Handbook kitabında Tasslehoff Burrfoot ve Lord Soth gibi Ejderha Mızrağı karakterlerini gördüğümde çok heyecanlanmıştım. Bir süredir de Dungeons and Dragons, resmi ağızlardan hep Ejderha Mızrağı ismini geçiriyor (bakınız 1, bakınız 2).

Geçtiğimiz günlerde D&D Live etkinliğinde (yarın), yeni Dungeons and Dragons kitabı duyurulacağı belirtilmişti. Biz ne açıklanacağını beklerken resmi oyun sitesi DnD Beyond‘un kodlarını kurcalayan bir FRP tutkunu, yeni kitabı buldu. Kodların arasında Fizban’s Treasury of Dragons (Fizban’ın Ejderha Hazineleri) kitabına denk geldi.

YouTube player

Fizban, Ejderha Mızrağı dünyasında yaşayan bir büyücü… yani tam öyle değil ama okumamış olanlar için SPOILER vermeyelim. Yine de Fizban ve ejderhalar kelimelerinin başlıkta geçmesi, Ejderha Mızrağı dünyasının geri döndüğünü kanıtlamıyor.

Burada aslında Fizban’ın ejderhalar ve hazineler üzerine aldığı notları ve aktaracağı bilgileri okuyacağız. Fizban, Tasslehoff, Raistlin gibi karakterlerin hakları sonuçta Dungeons and Dragons’a bağlı, bu nedenle istedikleri gibi kullanabiliyorlar. Tabii konu Fizban ve ejderhalar olunca Krynn’in ve Ejderha Mızrağı’nın bahsi geçmeden olmaz ama sonuçta FRP namına yakın zamanda Ejderha Mızrağı’na en yakın olduğumuz an bu an olacak.

Bu arada kitabın kapak görseline baktığımızda bir Gem Dragon (Cevher Ejderha) görüyoruz. Gem Dragonlar da uzun süredir sistemde bahsedilmiyordu. Şimdi bu kitapla beraber onlar da FRP oyunlarımıza katılabilir.

Amazon, yeni çıkacak kitabı isimsiz olarak listeledi bile. Kitabın çıkış tarihi de 19 Ekim 2021 olarak görünüyor.

Türkiye saati ile Cumartesi sabahı detayları öğreneceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Strange İçin Karakter Yaratma Arayüzü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.