AYBABTUOyun Haberleri

Dungeons and Dragons’ın 4 Video Oyunu Daha Planlara Eklendi! Ejderha Mızrağı Oyunu da Gelebilir!

Halihazırda 3 gün sonra (22 Haziran 2021) çıkacak Dungeons & Dragons: Dark Alliance ile 2022’nin ilk aylarına kadar tam sürümüne kavuşamayacağımız kesinleşen Baldur’s Gate 3 ile 2 video oyunu geliştirilen Dungeons and Dragons evreni 5 yıl içinde 4 yeni oyuna daha ev sahipliği yapacak.

Wizards of the Coast Başkanı Chris Cocks eteğindeki taşları GameIndustry.biz ile yaptığı röportajda döktü. Dungeons & Dragons hayranlarının önümüzdeki 5 yıl içinde toplamda 6 video oyunu bekleyebileceklerini açıkladı. Bu 6 oyunun arasında Dungeons & Dragons: Dark Alliance ve Baldur’s Gate 3‘ün de bulunduğunu söyleyip, henüz duyurulmamış diğer 4 oyun için de beklentiyi şimdiden yükselten Cocks, “Bunun da ötesinde, AAA seviye rol yapma, heyecan verici co-op temaları hatta rol yapma/strateji melezleri konusunda sınırları zorlamamızı bekleyin” dedi.

Dungeons & Dragons‘ın video oyunlara yönelik genişlemesini, masaüstü oyunlardan daha fazla olan, geniş izleyici potansiyeline bağlayan Başkan Cocks, “Masaüstü oyunları ne kadar büyük ve sağlam olursa olsun, video oyunları daha da büyük. Dünya çapında yaklaşık 60 milyon kişi Magic: The Gathering ve Dungeons & Dragons gibi strateji, rol yapma ve koleksiyon oyunları satın almak için hobi mağazalarında alışveriş yapıyor. Dünya çapında 600 milyon insan aynı türleri konsollarda, PC’lerde ve telefonlarda oynuyor. Bu nedenle potansiyel çok büyük” diye sözlerini sürdürdü.

İlginizi Çekebilir  Night City Wire'ın Üçüncü Bölümünün Yayın Tarihi Belli Oldu!

Henüz duyurulmayan 4 Dungeons and Dragons video oyunları hakkında biraz bilgi paylaşan Chris Cocks, gelecekteki oyunların Forgotten Realms‘in (Unutulmuş Diyarlar) dışında olabileceği ipucunu gizlemedi ve ekledi;

Her oyun çeşitliliklerle dolu bu evrende bize araştıracak farklı ve heyecanlı bir macera ve oyun temaları seti sunacak. Bir oyunda hırsızlar locası yönetebilecek ve Waterdeep’in hırsızlar bölgesini altını üstüne getireceksiniz, bir diğerinde Krynn’in savaşlarla parçalanmış dünyasında ejderha ordularını yönetebileceksiniz. Ve gerçek zamanlı dövüşlerde D&D evreninin kökenlerini keşfedeceksiniz. Markanın zenginliği bir meydan okumadan ziyade tonlarca muazzam oyun deneyimini etkinleştirebilmesi ve biz bunda inanılmaz bir potansiyel görüyoruz”

Chris Cocks’ın da bahsettiğine göre yeni 3 roman ile tekrardan hareketlenecek Ejderha Mızrağı diyarı bu oyunlardan bir tanesi olabilir. SSI Games’in yıllar önce sunduğu DOS tabanlı oyunlardan sonra yepyeni görsellerle Krynn’i dijital ortamda deneyimlemek muhteşem olur.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dark Sun Nedir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.