AYBABTUEdebiyat

Yeni Ejderha Mızrağı Romanları Resmiyet Kazandı!

Bir süredir söylentileri dolaşan haber sonunda gerçekleşti. Margaret Weis ve Tracy Hickman, Wizards of the Coast için Ejderha Mızrağı dünyasında geçecek üç yeni roman yazacak.

Margaret Weis ve Tracy Hickman ile Wizards arasında süregelen davaların sonuçlanması peşinde taraflar uzlaşmaya varmıştı. Margaret Weis, 25 Ocak 2021 tarihinde, “Önemli bir duyuru için beklemede kalın!paylaşımında bulunmuştu. Ancak haberin bu kadar hızlı geleceğini tahmin etmemiştik.

Birkaç saat önce duyurulan resmi bildiri içerisinde Margaret Weis ve Tracy Hickman‘ın üç yeni Ejderha Mızrağı romanı yazacağı açıklandı. Yeni seri Del Rey Books aracılığıyla basılacak ve yeni karakterlerle yeni maceralar sunacak.

Henüz yeni yazılacak kitapların isimleri ya da temel alacağı hikayelere ilişkin bir açıklama yok. Resmi basın bildirisi içerisinde Margaret Weis, “Aşık olduğumuz bir dünyaya geri dönmekten mutluluk duyuyoruz. Ejderha Mızrağı, Tracy ile beni uzun yıllar önce bir araya getirdi. Mevcut Krynn hayranlarına ve yeni nesle, sevdiğimiz karakterleri tanıştıracağımız için heyecan duyuyoruz.” sözlerine yer verdi.

Weis ve Hickman’ın, sıradaki Ejderha Mızrağı romanları hakkındaki yeni bilgilerin önümüzdeki ay içerisinde yavaş yavaş ortaya çıkacağı söyleniyor.

Ejderha Mızrağı Hakkında Her Şey

Krynn’e geri dönmek heyecan verici bir gelişme. Son çıkan romanlar ışığında Raistlin, Sturm, Tanis, Caramon gibi birçok sevilen karakteri göremeyeceğiz gibi düşünüyorum. Ancak yeni karakterler ve geçmişe yönelik göndermelerle güzel bir üçlemeyle buluşacağımıza inanıyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.