Haberler

Yaratıkların da Anlatacak Hikayeleri Var – Uncaged

FRP oynarken olayları genellikle yaratıkların gözünden görmeyiz. Ancak onların da anlatacak hikayeleri olabilir ve hatta olaylar onların açısından çok daha farklı gerçekleşmiş olabilir. Ne kadar şanslıyız ki bu açığı giderecek bir kaynak kitap da yakın zamanda bizlerle buluştu: Uncaged.

Uncaged

Ashley Warren‘ın yüzden fazla yaratıcıyla ortaklaşa hazırladığı Uncaged kitabında, çeşitli mitolojilerdeki ve D&D’deki bazı yaratıklarla ilgili 25 tane macera bulunuyor. Hem de Dungeons and Dragons 5E oyunlarınızda oynamanız için uyumlu şekilde.

Uncaged‘de alıştığınız tarzdaki yaratık hikayelerinden ve maceralarından çok daha farklı şeyler bizleri bekliyor. Bildiğimizi sandığımız hikayeler de değişik versiyonlarıyla karşımıza çıkıyor. Mesela klasik Medusa hikayesi Ashley Warren‘ın sözleriyle şu şekilde anlatılıyor.

Heykeltıraş Luciano Garbati’nin bir heykelinden esinlendim. Bu heykel, klasik Perseus ve Medusa hikayesine alternatif bir yorum katıyor. Heykelde Perseus Medusa’nın kesik başını değil, Medusa Perseus’un kesik başını tutuyordu. Buradan yola çıkarak klasik hikayeleri yaratıkların gözünden anlatmak ve oynamak çok havalı olabilir gibi geldi.

Bu fikrini sosyal medyada duyurduktan sonra çok sayıda geri dönüş ve katılım alan Ashley Warren, aslında en başında hedefinin tek bir kitap çıkarmak olduğunu söylüyor. Ancak zamanla elinde o kadar çok hikaye ve macera birikmiş ki sonunda bunları 4 ciltlik bir antoloji olarak yayınlama karar vermiş. 

Bu antolojinin 25 macera içeren ilk cildi de 14.95 Dolar gibi fiyata DMsguild üstünden satışa çıkmış. 

Uncaged’den Örnekler

İşte Uncaged’in ilk cildinde karşınıza çıkacak bazı maceralar. 

  • Kat Kruger’ın karanlık ve korkunç macerası, ‘A Wild Hunt,’ Kore mitolojisindeki 9 kuyruklu bir tilki olan Kumiho hakkında.
  • Jessica Ross’un yazdığı Swamped‘de ise bir cadı ve onun bataklık bölgesindeki topluluğu hakkında gizemli bir macera. 
  • Elise Cretel’in Heart of a Goddess’ında Antik Mısır tanrıçası Ma’at’a güçlerini geri kazanmasında yardımcı oluyoruz.
  • The Tale of Sepha and Adé’ ise bizleri Yunan mitolojisindeki Hades ve Persephone’un hikayesinin Underdark’ta geçen bir versiyonuna çağırıyor. 

Oldukça ilgi çekici ve farklı maceraları içeren Uncaged ile oyuncularınızı şaşırtabilir ve eğlenceleri saatler geçirebilirsiniz. Antolojinin geri kalan 3 kitabının ise bu sene içerisinde çıkması bekleniyor. Ayrıca basılı versiyonlarının da yakın bir zamanda yayınlanacağı belirtilmiş. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Torment İçin Pamuk Eller Cebe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.