Haberler

Yabani Dergi #7 Raflarda

Yabani Dergi’nin Aralık ayı sayısı, birçok yazar ve çizerle birlikte, çizgi roman tutkunlarını ve hikaye anlatıcılarını raflardaki yerinde bekliyor. Bu ay Yabani Dergi yine dopdolu!

7. sayısı ile macerasına devam eden Yabani Dergi; bilimkurgu, korku ve fantazya türündeki birbirinden değişik hikayeleriyle yeniden karşımızda.

Bu ay da yine birbirinden güzel hikayeler var.

yabani-7-kapak

Dergi bu “Kara Zeybek”le başlıyor. “Kara Zeybek“, Devrim Kunter’in yazıp, Yarkın Sakarya’nın çizdiği, “Ülkemizde Amerikan çizgi romanlarındaki gibi intikamcı süper kahraman olur mu, olursa nasıl olur?” sorusunu cevaplamaya çalışan bir çizgi roman.

Yine Kadir Özen ve Bora Örçal birlikteliğiyle gerçekleşen “Akbaba Şehri” çizgi romanı “Tuzlu Su” bölümüyle devam ediyor. Bu ilginç dünyayı yavaş yavaş tanımaya devam ediyoruz.

Geçen sayıda başlayan “Uçan Kale“, ikinci bölümüyle devam ediyor. Kahramanlar adım adım “büyü” olarak adlandırdıkları teknolojiyi çözmeye uğraşıyorlar.

Dünyanın En Büyük Nesnesi“, Zafer Okur’un yazıp çizdiği masalsı tarzda fantastik bir çizgi roman.

Kralına İsyan” bu bölümünde hem Büke Hatun’un yeni hayatını, hem de Megaşah cephesini gösteriyor.

Hikayelerimize gelince: “Cogito” Tevfik Uyar’ın Pera Müzesi Blog’un Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği iş birliğiyle sunduğu “Gece Yarısı Öyküleri” kapsamında “Katherine Behar: Veri Girişi” sergisinden ilham alarak yazdığı bir hikaye, illüstrasyonu Onur Akkiriş’e ait.

Demokan Atasoy’un “Yolcu” hikayesi “Çöl” bölümüyle devam ediyor. Hikayeye bu sefer A. Gökhan Gültekin’in illüstrasyonu eşlik ediyor.

Bu ay iki hikaye Kayıp Rıhtım’dan geldi. Beyza Taşdelen’in yazdığı, Mercan Aytuna’nın illüstrasyonunun eşlik ettiği “Salı Sallanır Çarşamba Beyaz Çarşafa Dolanır” ve Onur Selamet’in yazdığı, Ethem Onur Bilgiç’in illüstrasyonuyla okuyacağınız “Kaptan, Orta Kapı!“.

“Akbaba Şehri” içerikli kapağı Volkan Küçükemre çizdi iç kapak da Ethem Onur Bilgiç‘ten geldi, arka kapak ise Aykut Aydoğdu‘ya ait. Dilerseniz derginin ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haa, unutmadan! Yabani nerelerde satılıyor diye soruyorsanız aşağıdaki linkler size yardımcı olacaktır.

Yabani Satan Mağazalar

Yabani Satan Kitabevleri

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bilimkurgu Kulübü'nden Yeryüzü Müzesi Raflardaki Yerini Aldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.