Edebiyat

Büyük Biraderler – Politik Bilimkurgu Temalı Uluslararası Öykü Antolojisi:

Büyük Biraderler kitabı raflarda yerini aldı. Ünver Alibey tarafından derlenen bilimkurgu öykü antolojisi Büyük Biraderler, Türkiye dahil 6 farklı ülkeden 9 bilimkurgu öyküsünü bir araya getirdi.

Daha önce Karanlık Şafaklar ve Kıyamet Alametleri antolojileriyle uluslararası öykü seçkilerine imza atan Ünver Alibey, Büyük Biraderler ile politik bilimkurgu alt türüne giriyor. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, İtalya, Almanya, Belçika ve Norveç’ten seçilmiş bilimkurgu öykülerini buluşturan Büyük Biraderler‘de; Selin Arapkirli, Onur Selamet, Viktor Pseftakis, İfestion Hristopulos, Francesco Verso, Stefano Meglioraldi, Lara Reims ve Lasse W. Fosshaug‘un eserleri yer alıyor.

Yunanistan’dan Viktor Seftakis Leviathan’ın Şarkısı’nda kayıpları, değişim ihtiyacını ve buna direnen insanları anlatıyor.

İtalya’dan Francesco Verso Yeşil Gemi adlı öyküsünde Avrupa sınırından geri çevrilen mültecilerin içinde yașadığı Akdeniz’de dolaşan bir gemi hayal ediyor.

Patla! başIıklı öyküsünde Onur Selamet vatandaşların oy vererek nelerin yasaklanacağına karar verdiği ve kendini demokratik hissettiği bir gelecek kurguluyor.

Almanya’dan Lou Conrati Gece Hayatı’nda bizi Berlin’in gece kulüplerinde başlayan bir kuir devrimine dahil ediyor.

İtalyan Stefano Meglioraldi, Kabarcık 24’te sosyal iletişim ihtiyacının had safhaya ulaştığı ve insan/ağ bağlantılarının biyoteknolojik organizmalar tarafından sağlandığı bir toplumu kendine konu edinmiş.

Selin Arapkirli Üç Boyutlu Kırmızı Fil adlı öyküsünde birilerinin ütopyasının başka birilerinin distopyası olabileceğini gösteriyor.

Belçikalı Lara Reims’in Sinekler adlı öyküsünde ana karakter dünyayı kurtarmak için kendinden vazgeçmesi gerektiğini öğrendiğinde hayatı kâbusa dönüşecektir.

Norveçli yazar Lasse W. Fosshaug’un Axon’unda bir teknoloji girişiminin cesur yeni bir dünya yarattığına tanık oluyoruz ama kâr etmek için insan ruhunu filtrelemek zorundalar.

Küçük Zodyak Çocuğu ise Yunanistan’dan İfestion Hristopulos’a ait ve yazar bize savaşlarla mahvolmuş bir dünyada güçlü bir savaş lordu tarafından yönetilen küçük bir topluluğun sahilde bulduğu ölü bir çocuğun etrafında gelişen olayları aktarıyor.

Paris Yayınları‘ndan çıkan ve yakın gelecekte İtalyanca olarak da yayımlanacak olan bu öykü antolojisi 248 sayfadan oluşuyor.

Keyifle okuyun.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.