Son Haberler
Anasayfa » Haberler » White Wolf’un Kurucularından Stewart Wieck Hayatını Kaybetti!

White Wolf’un Kurucularından Stewart Wieck Hayatını Kaybetti!

Uzun yıllar boyunca rol yapma oyunları sektöründe sayısız başarılı işe imza atmış, World of Darkness evreninin arkasındaki dev isimlerden biri olan Stewart Wieck, 49 yaşında aramızdan ayrıldı.

"If I have seen further, it is by standing on the shoulders of giants." – Sir Isaac Newton The entire White Wolf team…

White Wolf paylaştı: 24 Haziran 2017 Cumartesi

Wieck, kardeşi Steve Wieck ile White Wolf’un temellerini attığında daha sadece bir lise öğrencisiydi. İlerleyen yıllarda Lion Rampant ile White Wolf‘un yakınlaşması sonucu Mark Rein-Hagen ile tanışan Wieck kardeşler, iki şirketi birleştirerek günümüzdeki White Wolf Game Studios‘u kurmuş oldu.

Vampire: The Masquerade‘in hikayelerine yaptığı katkıların yanı sıra Stewart Wieck’ın asıl göz bebeği olan Mage: The Ascension üzerindeki etkileri ve emekleri yadsınamaz. Mage: The Ascension’ı tüm oyuncuların aklını başından alan bugünkü haline getiren en büyük isim şüphesiz ki Stewart Wieck idi.

Creator, partner, friend. We'll miss you, Stewart.

Onyx Path Publishing paylaştı: 23 Haziran 2017 Cuma

White Wolf ile olan çalışmalarının yanı sıra Wieck geçtiğimiz Nisan ayında, Star Wars RPG ile tanınan West End Games‘i, kendi şirketi Nocturnal Media bünyesine katmıştı.

İlginizi Çekebilir  John Hurt'e Şövalyelik Unvanı Verildi

Oyun camiası için gerçekten büyük bir kayıp olan Stewart Wieck’in yaratıcılığını en yakın dostlarından, Wieck’in projeleri ile hayatlarına dokunduğu her bir oyuncu şüphesiz ki hissedecektir. Stewart Wieck, ortaya koyduğu birbirinden başarılı işleri ile sonsuza dek yaşayacak.