Haberler

White Wolf’un Kurucularından Stewart Wieck Hayatını Kaybetti!

Uzun yıllar boyunca rol yapma oyunları sektöründe sayısız başarılı işe imza atmış, World of Darkness evreninin arkasındaki dev isimlerden biri olan Stewart Wieck, 49 yaşında aramızdan ayrıldı.

https://www.facebook.com/whitewolfpublishing/posts/10155157213770465

Wieck, kardeşi Steve Wieck ile White Wolf’un temellerini attığında daha sadece bir lise öğrencisiydi. İlerleyen yıllarda Lion Rampant ile White Wolf‘un yakınlaşması sonucu Mark Rein-Hagen ile tanışan Wieck kardeşler, iki şirketi birleştirerek günümüzdeki White Wolf Game Studios‘u kurmuş oldu.

Vampire: The Masquerade‘in hikayelerine yaptığı katkıların yanı sıra Stewart Wieck’ın asıl göz bebeği olan Mage: The Ascension üzerindeki etkileri ve emekleri yadsınamaz. Mage: The Ascension’ı tüm oyuncuların aklını başından alan bugünkü haline getiren en büyük isim şüphesiz ki Stewart Wieck idi.

https://www.facebook.com/TheOnyxPath/posts/1780018145419060:0

White Wolf ile olan çalışmalarının yanı sıra Wieck geçtiğimiz Nisan ayında, Star Wars RPG ile tanınan West End Games‘i, kendi şirketi Nocturnal Media bünyesine katmıştı.

Oyun camiası için gerçekten büyük bir kayıp olan Stewart Wieck’in yaratıcılığını en yakın dostlarından, Wieck’in projeleri ile hayatlarına dokunduğu her bir oyuncu şüphesiz ki hissedecektir. Stewart Wieck, ortaya koyduğu birbirinden başarılı işleri ile sonsuza dek yaşayacak.

İlginizi Çekebilir  Vampire: the Masquerade - Coteries of New York Çıkış Tarihi Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu