Haberler

Warhammer Fantasy Roleplay 4. Sürüm’ün Çıkış Tarihi Ve Kapakları Ortaya Çıktı

Warhammer Fantasy Roleplay (WFRP) serisi benim yeni yeni oynamaya başladığım bir FRP sistemi. Ancak çok büyük bir hayran kitlesine ve D&D oynamaya alışan kişilere farklı gelen eğlenceli mekaniklere sahip. The One Ring, Doctor Who Roleplay Game ve çeşitli Cthulhu oyunlarıyla tanınan Cubicle 7 firmasının bir süredir bu oyunun 4. sürümü üstünde çalıştığı biliniyordu. Şirketin baş tasarımcısı Dominic McDowall ise yakın zamanda yaptığı bir açıklamada oyun hakkında çeşitli bilgiler paylaştı.

Çıkış Tarihi

Warhammer Fantasy Roleplay her ne kadar günümüze kadar 3 sürüm yayınlamış olsa bile oyunun 3. sürümünün Dungeons and Dragons sisteminin 4. sürümü ile aynı kaderi paylaştığını ve önceki sürümlere kıyasla kaliteyi düşürdüğünü söyleyebilirim. Buna bağlı olarak da serinin hayranı çok sayıda oyuncu WFRP oynayacakları zaman 2. sürümü tercih ediyor.

Dominic McDowall da çok beğenilen 2. sürüm üstünden yola çıkarak bir açıklama yapmış:

“İlk plan aslında muhteşem 2. sürüme ufak eklemeler yaparak oyunu 2017’nin sonlarında çıkarmaktı. Hepimiz 2. sürümün hayranıyız ve bu ufak eklemelerle oyunu tekrardan o köklerine geri götürmek istemiştik. Ancak oyun üstünde çalışmaya başladığımızda aslında oyuna ekleyebileceğimiz çok sayıda şeyin olduğunu gördük.”

“Bu da ilk başta tahmin ettiğimizden uzun bir yaratım süreci anlamına geliyordu. Games Workshop da bizi bu konuda olabildiğince destekledi ve 4. sürümü en iyi haline getirebilmemiz için ihtiyacımız olan zamanı bize verdi. WFRP 4. sürümü 2018’in ortalarında yayınlamayı planlıyoruz. Tam tarihi de birkaç ay içinde belirlemiş olacağız. Biz yapabileceğimiz en iyi oyunu hazırlamaya çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.”

Kitap Kapakları

Bu açıklamayla birlikte WFRP 4. sürümün bir ana kural kitabı ve bir de kutulu bir başlangıç seti olarak iki farklı şekilde yayınlanacağını söyleyen Dominic McDowall, bu ürünlerin kapak görsellerini de paylaştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Bir Dilim Hogwarts Alır Mısınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.