Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Ocak 2014

tusot-banner

Ülkemizin önemli oyun topluluklarından olan TÜSOT‘un bültenleri bundan sonra Frpnet’te de yer alacak. Sitemizin basın sponsorluğunu yapan LEVEL dergisinin de desteklediği TÜSOT; bundan sonra yaptıklarını ve yapacaklarını sitemize de yazacak.

Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu’nun Ocak ayı bülteni;

Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu FRPNET’te. Sponsorumuz LEVEL’ın da onayıyla, aylık haberler bundan böyle dergide yayınlandıktan hemen sonra FRPNET’de olacak. Sizlerle bundan böyle FRPNET üzerinden de görüşmek üzere.

Ocak haberlerimiz şöyle:

sampiyonLevel sponsorluğunda Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu’nun bu yıl ikincisini düzenlediği WH40K Ulusal Turnuvası Özgür Özol hakemliğinde ekim ayında gerçekleşti ve sezonun en başarılı oyuncularının karşılıklı yaptıkları maçlar sonucu Halil Kardıçalı ve Hüseyin Ruhi Küçük finale kaldılar. Halil Kardıçalı Eldar + Imperial Guard ordusuyla Ruhi Küçük’ün Chaos Khorne Daemons ordusunu finalde yenmeyi başardı ve Warhammer 40.000 Türkiye Şampiyonu unvanını kazandı.


Başhakem kadrosunda yaşanan değişiklik sonucu Mehmet Çamuroğlu ve Ertuğrul Süngü’nün yerini 40K için Berkay Mumoğlu; Warhammer Fantasy için ise Alper Baran Sözmen aldı. Verdikleri emek için önceki başhakemlere teşekkür ediyor ve yeni başhakemlerimize de başarılar diliyoruz.

Kadro değişikliği ile beraber yapısal değişikliklere de gidildi. Nişanların düzenlenmesinin yanı sıra Oyuncu Sadakati, Hakem Kıdemi gibi oyuncuları ve hakemleri teşvik edecek yeni kavramlar getirdik. Hakemlere her oyunlara hakemlik etme hakkı verildi. Verilen ihtarların geçerliliği dönemsel olarak uzatıldı.


tusot-resim-1TÜSOT internet üzerinden yayılmaya devam ediyor. Youtube üzerinden açtığımız kanalda şampiyonluk maçlarına ulaşabileceğiniz gibi düzenlenen diğer etkinliklere ait görüntüleri de izleyebilirsiniz. Bunun yanında, düzenlenen etkinliklerden eş zamanlı olarak haberler almak isterseniz Twitter üzerinden @tusotcanli kanalı aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Bu seneki Ulusal Turnuva için TÜSOT, Ustream üzerinden ilk defa canlı yayın yaptık ve bundan sonraki Ulusal Turnuvalarda da orada olup maçları izleyemeyen takipçilerimiz için yayınlamaya devam edeceğiz.


Yıldız Savaşları sevenlere iyi haberlerimiz var. Başhakem Tunç İper liderliğinde Star Wars X-Wing oyun grubu kuruldu. Star Wars dünyasına birkaç saatlik yolculuğa çıkmak isteyenler oyun grubuna katılıp oyunlarda yer alabilir.

Yıl biterken yaptıklarımız bunlar; sırada gelecek sene için planlarımız var. Gelecek yıl içinde Flames of War (2. Dünya Savaşı Strateji Oyunu) ve Infinity için de gruplar kurulması konuşuldu. Farklı dallara ayrılarak strateji oyunu severlere yeni sistemlerin yolunu açacağız.

TÜSOT ile ilgili son bilgilere TÜSOT Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.