Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Kasım 2015

tusot-banner

İlk yarının sonuna yaklaşırken…

Hareketli bir ayı geride bıraktık.

Son aylarda artan üye sayımız bağlı olarak yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. Yeni üyelerin TüSOT sistemine daha kolay uyum sağlamasını sağlamak ve mevcut üyelerin bilgilerini güncellemek hedefiyle “Bunu biliyor muydunuz?” temalı bilgilendirme mesajları hazırlayarak bunları oyun gruplarımızda paylaşmaya başladık. Üyelerimizin TüSOT süreçlerine daha doğrudan katılabilmesi adına çeşitli anketlerle bu sürecin genişletilmesini planlıyoruz.

Star Wars serisinin son filminin yaklaşmasıyla birlikte X-wing oyunun üreticisi FFG, yeni bazı ürün ve bu ürünlere bağlı kurallar getirmişti. Buna bağlı olarak, tüm X-Wing turnuva formatlarımızı, yenilenen kurallar ve ürünler ışında elden geçirerek güncelledik.

2015-16 sezonunda ilk yarınının sonuna yaklaşırken TüSOT turnuvaları ara vermeden devam etti. Kasım ayında İstanbul’da 2 farklı oyun grubu için turnuvalar düzenledik.

tusot-1

Bu turnuvalardan ilki 8 Kasım’da Pegasus Oyuncak’ta düzenlenen Warhammer 40.000 turnuvasıydı… 2015-16 sezonunda düzenlenen ilk 40K turnuvası olma özelliğini taşıyan ve 7 oyuncunun katıldığı organizasyon aynı zamanda formatı yeni hazırlanan ve ordular arasındaki güç farklarını dengelemeyi hedefleyen Community Comp. kurallarına göre oynanan ilk TüSOT turnuvası oldu.

Işık Belül tarafından düzenlenen turnuvada Özgür Özol Chaos Space Marines ordusuyla birinci sırayı alırken, Ural Urgunlu Tau ordusuyla ikinci ve Tunç İper Space Marines ordusuyla üçüncü oldu. En güzel model yarışmasını ise Oryan Ogutgen kazandı. Ayrıca bu turnuvada Sedat Akaryıldız hakemlik stajını tamamladı.

tusot-2

Kasım ayında gerçekleşek ikinci turnuvamız ise X-wing oyun grubu için yine Pegasus Oyuncak’ta düzenlendi. 22 Kasım’da düzenlenen A1 tipi turnuva, yeniden düzenlenen oyun formatlarının ilk defa kullanıldığı turnuvamız oldu. Bu sezon gerçekleşen diğer X-Wing turnuvalarında olduğu gibi bu turnuvada da maksimum katılımcı sayısına çok kısa bir sürede ulaşıldı. Tunç İper’in düzenlediği turnuvada Imperial filosuyla Çağrı Özer birinci, Scum filosuyla Ural Urgunlu ikinci ve yine Imperial filosuyla Görkem Demircioğlu üçüncü oldu. Ayrıca bu turnuvada Berkay Pişkin hakemlik stajını yaptı.

Hakem ailemize yeni katılan arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Aralık ayında yeni organizasyonlarda görüşmek üzere…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  İlk Kez Bir Kara Delik Fotoğraflandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.