Sinema Haberleri

Star Wars: Rogue Squadron Filminin Senaristi Belli Oldu!

Patty Jenkins tarafından yönetilecek yeni Star Wars filminin senaristinin kim olacağı netlik kazandı. 2020 yılının dikkat çekici filmlerinden Love and Mosters’ın yazarı Matthew Robinson, Rogue Squadron filminin senaristliğini yapacak.

2020’nin sonlarına doğru ortaya çıkan Rogue Squadron filmine dair yeni gelişmeler ortaya çıktı. Henüz Disney tarafından resmi bir duyuru yapılmadı ancak sağlam kaynaklara göre filmin senaristi belli oldu. Daha öncesinde Ricky Gervais ile birlikte enfes The Invention of Lying (2009) filmini yazan ve geçen sene içerisinde de Love and Monsters (2020) filminde kalem sallayan Matthew Robinson ismi kesinleşti.

Bu arada Star Wars: Rogue Squadron hakkında oldukça az bilgiye sahibiz. Filmin yönetmenliğini Wonder Woman filmlerinin yönetmenliğini yapan Patty Jenkins yapacak. Bu kısım biraz korkutmuyor değil. Jenkins, Charlize Theron’a Oscar Ödülü kazandıran 2003 tarihli Monster filmini de yönetmişti fakat Wonder Woman 1984 faciasını da unutmamak gerekiyor.

Şu aşamaya kadar, filmin isminden de anlaşılacağı üzere X-Wing kullanan bir ya da birden fazla pilota odaklanmış bir film izleyeceğimizi biliyoruz. Kesin olmamakla beraber Rogue Squadron filminin, odak noktası olarak 1996 yılında yazılan aynı isimli romandan esinleneceği söylenmekte. X-Wing roman serisi 1996-99 yılları arasında Star Wars takipçileri tarafından sevilerek okunan bir seri olmuştu. Disney sonrasında 2012 yılında Mercy Kill adıyla seriye yeniden gaz vermişlerdi.

Disney ve Lucasfilm, Star Wars: Rogue Squadron filminin 22 Aralık 2023 tarihinde vizyona girmesini planlıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.