Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Ekim 2015

tusot-banner

Hareketli bir ayı geride bıraktık.

Ekim ayında TÜSOT bünyesinde birçok değişiklik yaşandı.

İlgili Makaleler

Geride bıraktığımız Ekim ayı bizim için oldukça hareketli geçti.  Öncelikle TüSOT Yürütme Kurulu’nda bir görev değişikliği yaşandı. Çağdaş Coşkun’un yürütmekte olduğu Başhakemlik görevinden kişisel nedenlerle ayrılması sonucunda, bu görev için yeni bir seçim süreci yaşandı. Bu sürecin sonucunda İstanbul’dan Ahmet Gürsoy bayrağı devralarak yeni TüSOT Başhakemimiz oldu. 2015-2016 sezonunda görev yapacak Ahmet Gürsoy’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Geçtiğimiz dönemde görev yapan Çağdaş Coşkun’a da görev süresince TüSOT’a verdiği gönüllü destek için teşekkür ediyoruz.

Ekim ayında gerçekleşen bir diğer gelişme ise turnuva merkezlerimizle ilgili yaşandı. İşletme hayatına son veren İstanbul Bakırköy’deki Sığınak Kafe sponsor ve turnuva merkezi listemizden çıkarılırken, yakın dönemde hizmet vermeye başlayan Pegasus’un Ankara şubesi turnuva merkezlerimizin arasına katıldı. Böylece Ankara’daki turnuva merkezi sayımız 2’ye çıkmış oldu.

tusot-goblin

Geride bıraktığımız dönemde organizasyonlarla ilgili de bazı değişiklikler oldu. Bu değişikliklerden ilki, organizasyon zaman çizelgeleriyle ilgiliydi… Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda  3 tur süren X-wing organizasyonları için alternatif bir zaman çizelgesi hazırladık. Bu yeni çizelgeye göre hakemlerimiz isterlerse sabah yerine öğlen başlayacak turnuvalar düzenleyebilecekler.

Bunun dışında X-Wing formatlarımız FFG’nin belirlediği yeni kurallar çerçevesinde güncellendi ve Warhammer 40.000 grubu için yeni bir turnuva formatı hayata geçirildi. Avustralyalı bir grup tarafından hazırlanan Community Comp. Kurallarını referans alan E7 turnuva formatımız Warhammer 40.000 oyuncularının beklentileri doğrultusunda oluşturuldu.

tusot-goblin2

Ekim ayında turnuvalarımız da hız kesmeden devam etti. Yeni hakemlerimizden Uğur Korfalı tarafından İstanbul Goblin Cafe’de gerçekleştirilen A tipi X-Wing turnavası sezon boyunca olduğu gibi yine büyük bir ilgi gördü. Turnuva’da Imperial filolarının başarılı sonuçlarına sahne oldu. Birinci olan Işık Belül, ikinci olan Görkem Demircioğlu ve üçüncü sırada yer alan Çağrı Özer, turnuvada Imperial filolarıyla başarıya ulaştılar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Orcs Must Die Masaüstü Oyun Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.