Sinema Haberleri

Star Wars’un Kayıp X-Wing Modeli Açık Arttırmada!

Orijinal Star Wars filminde unutulmaz savaş sahnelerinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve uzun yıllardır kayıp olan bir X-Wing modeli, açık arttırmaya sunuluyor. Bu nadir koleksiyon öğesi için başlangıç fiyatı dudak uçuklatan 400 bin dolar olarak belirlendi.

Greg Jein’in Koleksiyonundan Geliyor

Greg Jein
Greg Jein

Bu 50 santimetrelik X-Wing modeli, önde gelen maket yapımcısı Greg Jein’in koleksiyonunda uzun bir süre saklandıktan sonra gün yüzüne çıkıyor. Greg Jein, 1941 ve Üçüncü Türden Yakınlaşmalar gibi filmlerdeki çalışmalarıyla tanınmış ve Oscar’a aday gösterilmiş bir sanatçıydı. Maalesef, Jein, geçen mayıs ayında 76 yaşında hayatını kaybetti.

Star Wars Tarihinde Özel Bir Yere Sahip

Bu özel X-Wing modeli, George Lucas‘ın Industrial Light & Magic şirketi tarafından üretildi ve “A New Hope” filminin unutulmaz final sahnesinde kullanıldı. Model, sahnelerin detaylı çekimleri için özel olarak inşa edilen dört modele aitti ve bu nedenle özel bir yer tutuyor.

Koleksiyon Açık Arttırmada Satılacak

Greg Jein’in koleksiyonu, sadece X-Wing modeliyle sınırlı değil. Koleksiyon içinde orijinal bir Stormtrooper kostümü, 1960’ların Batman dizisinden Batarang ve Star Trek dizisinden diğer eşyalar da bulunuyor. Tüm bu eşyalar, 14 ve 15 Ekim’de Dallas’ta düzenlenecek olan bir açık arttırmada yeni sahiplerini bulacak.

Beyaz Balina: Kayıp X-Wing Modeli

Görsel efektler tarihçisi Gene Kozick, bu kayıp X-Wing modelini “beyaz balina” olarak adlandırıyor çünkü uzun yıllardır nerede olduğu ve kimin elinde olduğu konusunda büyük bir gizem taşıdığını belirtiyor. Bu modelin açık arttırmada satılması, Star Wars hayranları ve koleksiyoncular için heyecan verici bir fırsat sunuyor ve büyük ilgi bekleniyor.

Kaynak: Guardian

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.