Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Mart 2014

tusot-banner

Ülkemizin önemli oyun topluluklarından olan TÜSOT‘un bültenlerine devam ediyoruz. Sitemizin basın sponsorluğunu yapan LEVEL dergisinin de desteklediği TÜSOT’un yaptıklarını ve yapacaklarını sitemizeden takip edebilirsiniz.

Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu’nun Mart ayı bülteni;

Şubat ayında dördüncüsünü düzenlediğimiz Apocalypse oyun günü gene oldukça keyifli ve bol katılımlı geçti. Altın Taht İdman Yurdu ile Fenalıkspor arasındaki kıyasıya rekabet bu sefer 2-2 ile sonuçlandı. Son gülenin kim olduğunu beşinci oyun gününde anlayacağız.

TUSOT WarhammerOcak ayını da 40K turnuvasız geçirmedik. İzmir’deki hakemimiz Ruhi Küçük’ün düzenlediği 19 Ocak’taki turnuvaya orkların şampiyonu Stompa damgasını vurdu. Yeni güncellemelerle masada devleri de görmeye başladık. Stompanın çabalarına rağmen turnuvanın birincisi Eldar ordusu ile Semih Uğurlubaş olsa da, orklar da Özgün Uzuncan’ın oyunuyla ikincilik tadı yaşadı. Üçüncü ise Chaos Space Marine ordusu ile Efe Duman oldu. Minyatür boyama yarışmasını da Efe Duman kazandı.

40K’dan bahsetmişken Fantasy’i es geçmek olmaz; 9 Şubatta Ankara’da Gökhan Düzen tarafından düzenlenen 2500 puanlık turnuvada birinci Skaven ordusuyla Emre Krks, ikinci Breton ordusu ile İzmir’den katılan Çağdaş Coşkun ve üçüncü de Dark Elf ordusu ile Uluç Aytan oldu. Boyama yarışmasını da İzmir’den gelen katılımcı Burak Sonbudak kazandı. Şehirlerarası oyuncuların oynadığı birçok başka turnuvalar olur umarız böyle.

TUSOT KonferansTÜSOT hakemlerimizden Özgür Özol bu sene KONTAKT 4’te “Türkiye’de Profesyonel Oyunculuk” konulu panele bizleri temsilen katıldı ve Pegasus Oyuncak’tan Yusuf Kemal Vefa ve Level dergisi editörlerinden Ertuğrul Süngü ile birlikte düzenlenen panelde, Türkiye’de oyunların ve oyunculuğun geçmişi ve bugün geldiği durum, ulusal ve uluslararası düzeyde oyunculuğun gerekleri ve profesyonel düzeyde oyunculukla ilgilenmek isteyen oyuncuların üzerinde durması gereken konular hakkında konuşuldu. Ülkemizde hobinin gelişebilmesi için neler yapılabileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

16 Mart’ta İstanbul’da gerçekleşen ve hakemlerimizden Özgür Özol’un düzenlediği 1500 puanlık 40K turnuvasının ilk üçe giren kazananları ve orduları; birinci sırada Space Marines ordusu ile Sedat Akaryıldız, ikinci sırada Eldar ordusu ile Işık Belül ve üçüncü sırada da Tau ordusu ile Ural Urgunlu var. Pegasus Oyuncak sponsorluğunda yapılan turnuvadan galip çıkan katılımcılarımızı tebrik ediyoruz.

Convention sezonu açıldı; KONTAKT’ın ardında bu sene önce METUCON, ardından da ana sponsorlarından olduğumuz İzmirCon’a gidiyoruz. Her iki etkinlikte de turnuvalar düzenleyeceğiz. İzmirCon’da geçen seneki gibi gene bir Apocalypse düzenlenecek ve iyi ile kötü arasında her şeyin masaya konduğu bir kapışma yaşanacak. Con alanlarına geldiğinizde bizlere uğramadan geçmeyin.

Etkinliklerimizden anında haberdar olmak, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin fotoğraf ve dökümanlarına ulaşmak isterseniz TÜSOT – Türkiye Savaş oyunları Topluluğu Facebook sayfamıza bekleriz. Duyurulduğunu gördüğünüz etkinliklere izleyici olarak da katılabilirsiniz. Yeni yüzleri görmekten daima memnun oluruz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.