Haberler

The Simpsons, Disney’in Fox’u Satın Alacağını Da Tahmin Etmiş

Kısa bir süre önce Disney‘in Fox‘u 52 milyar dolar gibi inanılmaz bir ücret karşılığında satın aldığını haber yapmıştık. Yaşanan bu satış işlemi, özellikle sinemaseverlerin büyük tepkisini çekmişti. Ancak bu olay bundan yaklaşık 19 yıl önce tahmin edilmişti. Hem de bu tarz tahmin konularında bir fenomen haline gelmiş olan The Simpsons tarafından.

Fox tarafından yayınlanan The Simpsons, “When You Dish Upon A Star” adlı 1998’in Kasım ayında yayınlanan 10. sezon 5. bölümlerinde bu olayı tahmin etmiş. Bölümde Homer, bir kaza sonucu Springfield’da gözlerden uzakta tatil yapmakta olan Kim Basinger ve Alec Baldwin’in evine düşer (evet tam olarak gökten düşüyor).

Homer, kısa sürede bu iki yıldızla arkadaşlık kurmaya başlar. Daha sonra bu üçlüye ünlü yönetmen ve oyuncu Ron Howard da katılır. Bu arkadaşlıkları sırasında Homer, uçuk film fikirlerini çekmeleri için onları ikna etmeye çalışır ancak başarılı olamaz. Homer’ın klasik aptallıkları yüzünden işler sarpa sarar ve arkadaşlıkları bozulur. Bölümün sonunda ise Ron Howard’ı Walt Disney‘in bir kolu olduğu belirtilen o zamanki adıyla 20th Century Fox‘ta Homer’ın saçma film fikirlerini oldukça yüksek fiyatlara satarken görüyoruz.

The Simpsons, bu tarz olayları tahmin etme konusunda neredeyse bir kahin konumuna gelmiş durumda ki Donald Trump’ın başkanlığı da bunlardan birisiydi diye iddialar hâlâ konuşuluyor. Bakalım yıllar içinde bu efsane yapımın kaç kehaneti daha gerçekleşecek. Büyük bir merak ve birazcık da endişeyle bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  İnternet Yayınlarına Sansür Resmen Yürürlüğe Girdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu