Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Studio Ghibli Tema Parkı 2020’de Açılacak

Studio Ghibli Tema Parkı 2020’de Açılacak

Japonya’nın popüler animasyon stüdyosu Studio Ghibli tema parkı için kolları sıvadı. Spirited Away ve Princess Mononoke gibi filmlerle dünya çapında üne kavuşan Studio Ghibli’nin yeni projesi hayranlara her şeyin tadını çıkarabilecekleri bir tema parkı inşa etmek.

Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki ve Vali Hideaki Omura, Nagoya’da hayranları sevinçten havalara uçuran bir açıklama yaptı.

Studio Ghibli’nin tüm filmlerinden bir şeyler bulacağınız devasa tema parkı 2020 yılında halka açılıyor.

Dev bir alana inşa edilecek olan parkın Tokyo Yaz Olimpiyatları başlamadan önce açılması planlanıyor. Park, Studio Ghibli filmlerinden doğan dünyaları yeniden yaratacak ancak odak noktası My Neighbor Totoro olacak. Hem Studio Ghibli hem de Aichi hükümeti parkın çevreye hiçbir şekilde zarar vermeden yapılacağına dair söz verdi.

Parkın yapılacağı alan üzerinde şu anda My Neighbor Totoro’yu temel alan küçük sergiler ile Satsuki ve Mei’in evinin bir kopyası bulunuyor. Vali Hideaki Omura parkın hem yerli hem de yabancı turistler tarafından büyük ilgi çekeceğini düşünüyor. Parkın yapımı Studio Ghibli’nin de yardımıyla finanse edilecek.

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Çizimleri Belgesel Oluyor - Eye of the Beholder

Fotoğraflar 2001 yılından beri Studio Ghibli hayranlarını ağırlayan Ghibli Müzesi’nden.