Anasayfa » Haberler » Stranger Things Temalı Dungeons and Dragons Başlangıç Seti Geliyor

Stranger Things Temalı Dungeons and Dragons Başlangıç Seti Geliyor

Dungeons & Dragons‘un son zamanlardaki popülerliğini kazanmasında büyük bir etkisi olan Stranger Things, yakın zamanda bir Dungeons & Dragons başlangıç seti ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Wizards of the Coast, geçtiğimiz hafta New York Oyuncak Fuarı’nda, 2019’un Mayısında Stranger Things temalı bir Dungeons & Dragons başlangıç seti (Starter Set) çıkaracağını açıklamış.

Stranger Things‘teki Mike Wheeler karakterinin arkadaşlarına oynattığı macerayı da içerecek olan seti şimdiden Amazon üstünden 24.99 dolara ön sipariş verebilirsiniz. Ancak setin çıkış tarihi 1 Mayıs olarak belirtilmiş durumda.

İşte bu Dungeons & Dragons başlangıç setinin açıklanan tüm içeriği:

  • Dizideki Mark Wheeler tarafından yaratılmış olan “Hunt for the Thessalhydra” macerası.
  • Oyunu oynamak ve karakter yaratmak üstüne Stranger Things temalı bir kural kitabı.
  • 6 tane FRP zarı
  • Stranger Things‘teki kişilerin karakter kağıtları.
  • Sadece bu set için üretilmiş 2 Demogorgon figürü 

Setin klasik bir D&D başlangıç setine kıyasla oldukça havalı göründüğünü belirtmek istiyorum. Özellikle de Demogorgon figürleri ile gönlümü kazanmış durumda.

Eğer dizinin hayranıysanız Dungeons & Dragons‘a başlamak için harika bir kaynak olacaktır. Hali hazırda D&D oynuyorsanız ise koleksiyon açısından kaçırılmayacak bir set olduğunu söylemekte fayda var. Ayrıca dizideki macerayı oynamak da ayrı bir eğlence olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Farklı Ülkelerden Bilimkurgu ve Uzay Temalı Pullar