Haberler

Star Wars: Episode VIII ve Darth Vader’ın Babası Hakkında Dedikodular Gün Yüzüne Çıktı!

darth-vader-banner

Geçtiğimiz günlerde Star Wars Theory adlı bir Youtube kanalının yüklediği bir video, Star Wars hayranlarının aklını bir hayli karıştırdı.

Star Wars: Episode VIII senaryosunun bir kısmının internet ortamına sızdığı iddia edilen videoda, tüm Star Wars evreninin gidişatını etkileyebilecek bir bilgi açığa çıkıyor.

Snoke ve Luke Skywalker‘ın sözde karşılaşmasının yer aldığı bölümde Snoke, Luke’a büyükbabası, yani Darth Vader’ın babası hakkında bilgi sahibi olduğunu söylüyor. Star Wars’un en büyük gizemlerinden biri karşısında merakında yenik düşen Luke, Snoke’a babasını görüp görmediğini sorduğunda ise oldukça ilginç bir cevap alıyor:

“Tabii ki. Ne de olsa, hangi baba kendi eserini görmez ki?”

Supreme Leader Snoke‘un, Darth Vader‘ın babası olduğunu ima eden bu replik, Star Wars evreni için tüm dengeleri alt üst edebilecek nitelikte. Tüm Star Wars hayranlarının hatırlayacağı gibi annesi Anakin’in bir babası olmadığını, bir anda hamile kaldığını belirtiyordu.

snoke

Bununla birlikte İmparator’un kendisi, ustası Darth Plagueis‘in midikloryanlardan yeni bir yaşam formu yaratabilecek kadar güçlü olduğundan da bahsediyor. Bu bilgilerden yola çıkarak Snoke’un gerçek kimliğinin Darth Plagueis olduğunu teorisi de bir adım öteye götürebilir.

Fakat kanalın iddia ettiği bu sızıntıya dair bir kaynak göstermemesi ve sözde senaryo parçasında kullanılan dil, sosyal medyada bulunan teorileri bir araya getirerek ses getirecek bir video yapmaktan öteye gidemediği izlenimini de uyandırmıyor değil. Sizce Supreme Leader Snoke, Darth Vader’ın babası olabilir mi? Videoya bir göz atıp fikir edinmekte fayda var! Daha önce yayınladığımız “Supreme Leader Snoke Aslında Tanıdığımız Birisi Mi?” ve “Andy Serkis, Supreme Leader Snoke’un Kimliği Hakkında Konuştu” yazılarına da bir göz atmanızı öneririz.

Star Wars: Bölüm VIII, 15 Aralık 2017‘de vizyona girecek.

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft Belgeseli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu