Haberler

Sıradışı Bir Uzay Gemisi Modeli – LEGO, 2 Metre ve 4 Yıl…

spirit-of-fire-uzay-gemisi-banner

Mark Kelso bir LEGO modelcisi. LEGO parçalarını birleştirerek bir sürü ilginç şey yapıyor. Çeşitli “Lord of the Rings”, “Harry Potter” ve “Star Wars” modelleri var.

Ayrıca kendisi çok çok sabırlı bir insan. Çünkü yaptığı son model devasa bir uzay gemisi ve bitirmesi tam 4 sene sürmüş.

Halo video oyunu serisinden bir gemi olan “UNSC Spirit of Fire” normalde 2,5 kilometre uzunluğunda ama tabii LEGO modeline dönüşünce biraz küçülmüş; yine de hâlâ etkileyici bir boyda, 2.13 metre uzunlukta. Kelso bundan önce yine kendince dev bir çalışma olan, Star Wars filmlerinde gördüğümüz General Grievous’un gemisi ‘The Invisible Hand’in yaklaşık 1.8 metrelik modelini yapmış. Fakat bu sefer kendini aştığını ve tüm LEGO modelcilerinin dikkatini çektiğine hiç şüphe yok.

Kelso, “Spirit of Fire”ı yaparken hiç tahmin etmeyeceğiniz bir yerden büyük yardım almış, geminin orijinal tasarımcısı ve 3D modelcisi Heikki Anttila’dan. Tabii ki ortaya çıkan eser LEGO parçalarından yapıldığı için birebir aynı şey değil ama zannediyoruz Anttila da sonuçtan oldukça hoşnuttur. Kelso blogunda toplam kaç parça kullanıldığını yazamamış, herhalde bu büyüklükte bir model için normal bir durum. Geminin dış yüzeyinde mümkün olduğu kadar az parça çıkıntısı görünmesi için özellikle uğraşmış. Kelso hedefinin, bu modelin normal plastik bir model gibi gözükmesi olduğunu söylüyor. Sonuç ortada, görüyoruz ki azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor. :)

LEGO_uzaygemisi_MarkKelso_1 LEGO_uzaygemisi_MarkKelso_2 LEGO_uzaygemisi_MarkKelso_3 LEGO_uzaygemisi_MarkKelso_4 LEGO_uzaygemisi_MarkKelso_5

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.