Haberler

Galaxion’a Bir Hafta Kaldı, Hazırlıklar Tamamsa Uçuşa Geçiyoruz

galaxion-banner

2015 sonbahar mevsiminin alt kültür etkinliklerinden biri de Galaxion.

Bu sene ikincisi yapılacak olan etkinlik, ConBo ortaklığıyla (Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü) düzenlenecekmiş. Son bir hafta kala etkinlikle ilgili elimizdeki tüm notları ve bilgileri bir araya toparladık.

Öncelikli olarak, etkinliğe girişler ücretsiz. Yani etkinliğe herhangi bir ücret ödemeksizin isteyen herkes girebilir. Katılımcılarda alt yaş sınırlaması bulunmuyor. Etkinliğin ana teması “Uzay” ve “Gelecek” olarak belirlenmiş. Etkinlikte öncelikli olarak bu konularda bir şeyler görmeyi bekliyoruz. Galaxion’da, artık her altkültür etkinliğinde görmeyi beklediğimiz ürün satış standları, FRP oyun masaları, masa oyunları, konsol oyun alanları, sohbetler ve tabii ki bol bol cosplay bulunacak. Cosplay için tema sınırlandırması yapılmamış ama akşam düzenlenecek olan cosplay yarışmasına sadece “Uzay” temalı kostümler kabul edilecekmiş.

Bu sene Galaxion’a katılanlar FRPNET, Bilimkurgu Kulübü, mangAnime TR, Karıkoca Gaming, Fragtist ve Multiplayer ekipleri ile birlikte uzunca ve güzel bir sohbete dalacaklar. Etkinliğin ana teması “Uzay ve Gelecek” üzerine film, dizi, oyun, edebiyat, çizgiroman, anime ve manga eserleri konuşulacak. Sohbet programı aşağıda:

12:00 – 13:15 Özay Şen (FRPNET) ve İsmail Yamanol (Bilimkurgu Kulübü)

13:30 – 14:45 Burak N. Aydın ve Teoman Alsan (mangAnime TR)

15:00 – 17:00 İlker Karaş (KarıKoca Gaming), Ceyda Doğan Karaş (Fragtist) ve Tuna Akşen (Multiplayer)

Etkinlikteki masaüstü FRP oyunlarına kayıt olup oynamak için etkinliğin FB sayfasından mesaj ile başvurmak gerekiyor. Şu anda listelenmiş iki oyun var ama yeni GM’ler ve oyunlar bu hafta içinde duyurulabilir.

  • Phantom Phonomena (Pathfinder, GM: Fatih Tepgeç)
  • The Strange (GM: Kaan Ekşi)

space-earth-dunya-ay-uzay

Peki Galaxion etkinlik mekanına nasıl ulaşabilirsiniz? Etkinlik Rumelihisarı’ndaki Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde gerçekleşecek. Kadıköy üzerinden gelenler önce metrobüsle Zincirlikuyu’ya gelip, ardından oradan kalkan 43R ve 559C kodlu otobüslere binerek gelebilirler. Beşiktaş’tan gelenler, Beşiktaş meydanından 43R ve 559C kodlu otobüslere binerek gelebilirler. Taksim üstünden gelecekler ise otobüs duraklarından 559C’ye binerek etkinliğe ulaşabilirler. Ayrıca Yenikapı-Hacıosman metro hattındaki Levent durağında inip, M6 Levent-Boğaziçi Üni. Hattına geçerek de üniversite kampüsüne gelinebiliyor.

Her etkinliğine önemli konularından olan yeme-içme ise, etkinlik üvretsiz olduğu için kampüsün kendi kafeteryasından ücreti ile temin edilebilcekmiş. Ayrıca hemen kampüsün girişindeki çeşitli yiyecek satan restoranlara ve büfelere gidilebilir.

Galaxion ile ilgili son gelişmeler ve süpriz etkinlikler Facebook sayfasından takip edilebilir. Bilimkurgu, oyun, cosplay ve genel olarak altkültür etkinliklerini seven herkes ile 10 Ekim’de Galaxion’da görüşmek üzere, şimdiden iyi eğlenceler.

Galaxion – Episode 1: The Beginning

Tarih: 10 Ekim 2015, Cumartesi
Açılış: Saat 11:00
Mekan: Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsü (Rumelihisarı)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.