Sinema Haberleri

Willem Dafoe’nun Joker 2 İçin Bir Hayali Var

Willem Dafoe, Joker 2 filminde Joaquin Phoenix‘le birlikte rol yapma fantezisi olduğunu itiraf etti. Arthur Fleck’in yaptıklarını kendi yapmış gibi göstererek kendini Joker ilan eden bir düzenbazı canlandırmak istiyor.

Aslında, şimdi fikri duyduğum üzere, artık benim de böyle bir fantezim var.

Zaten Willem Dafoe’nun Joker’ı canlandırması hayaliyle yaşayan bir çok kişi var. Hayran yapımı görseller ile de bu isteğin ne kadar haklı ve yerinde olduğunu gösteriyorlar. Zira Dafoe hem Green Goblin gülüşüyle, hem de The Smile Man filmiyle Gülen Adam rolüne çok yakışan bir suratı olduğunu bizlere göstermişti.

İlgili Makaleler

Onu Joker olarak görme hayalimize Dafoe’nun da ortak olduğunu bilmek heyecan verici. Üstelik, yalnızca kendisinin Joker makyajına yakışan bir suratı olduğu konusunda bizle hemfikir olmakla kalmamış. Bir de DC hayranlarını heyecanlandıracak, Joker karakterine uygun bir senaryo fikri de yaratmış.

İmza kampanyası başlatsak mı, ne dersiniz?

Dafoe, Joker’ın ikinci filminde Joaquin Phoenix ile birlikte rol almak istiyor. İlk filmde Phoenix’in canlandırdığı Arthur Fleck’in davranışları filmin sonunda bir ayaklanma başlatmıştı. Fleck bir anda kaotik davranışları ile ünlü olmuş, takipçiler edinmişti.

Her Joker hikayesinde olduğu gibi ikinci filmde Batman ile karşılaşmasını bekliyorduk. Fakat ilk filmde Bruce Wayne çok küçüktü. Dolayısıyla ikinci film eğer ki olayları yıllarca ileri sarmayacaksa Fleck’e ilgilenmesi gereken başka bir olay yaratmak gerekecek.

“Ortada bir Joker taklitçisi olsaydı” fikrinde ilginç bir şeyler var. Yani Joker’lar birbiriyle düello yapıyor gibi değil de Joker olmayan biri Joker olduğunu iddia ediyor gibi. Bu durum ilginç bir hikayenin oluşmasına fırsat verebilir. Özellikle de Phoenix’in Joker’ını kullanırsanız. Sonra da karşısına onun yaptıklarını taklit eden ya da üstlenen birini koyarsınız. Böyle bir fantezim var. Ama daha önce bu fikrimden hiç bahsetmemiştim.

Willem Dafoe (GQ Röportajı)

Joker 2

Joker 2 filminin geleceğini henüz resmi olarak duyurmadılar. Ancak ilk filmin yönetmeni Todd Phillips ile bir anlaşma imzalanmıştı. Phillips’in ikinci filme yönetmen değil, senarist olarak katkı sağlama ihtimali de vardı.

Joaquin Phoenix’in henüz ikinci film için bir anlaşması yok. Hatırlarsanız aktör ilk filmde kilo verirken yaşadığı sıkıntılardan ve sürekli aç hissetmekten yorulmuştu. İkinci filme pek sıcak bakmıyordu. Ancak onun da artık role geri dönmeye daha sıcak baktığı yönünde söylentiler var. Zira Warner Bros. kendisine 50 milyon dolar teklif etmişti.

Yani imza kampanyası başlatmak için hâlâ vaktimiz var. Toplayalım şu imzaları!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  En İyi Kötüler Yükselir! - LEGO: DC Super Villains İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.