AYBABTUSinema Haberleri

Warner Bros., Daha Fazla Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi Filmi Çekebilir

Warner Bros., daha fazla Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi filmi çekebileceklerini belirtti. Hatta yeni Game of Thrones yapımları ile de karşılaşabiliriz.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, çeyreklik finans görüşmeleri hakkında konuşurken, şirketin en büyük markalarının kârlarını arttırdığını söyledi. Bu bağlamda Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi markaları da sık sık dile getirildi.

harry potter lord of the rings

Zaslav, DC Comics uyarlamaları için planlarını vurguladı. DC Studios’u James Gunn ve Peter Safran’a kısa süre önce emanet etmişti.

Aynı zamanda yazar J.K. Rowling ile çalışarak yeni bir Harry Potter filmi çekmek istediklerini söyledi. Zaslav’ın dile getirdiği bir diğer marka ise Amazon Prime Video‘nun yeni dizisi The Rings of Power sayesinde yeniden izleyici ile buluşan Yüzüklerin Efendisi oldu. Zaslav’a göre Warner Bros. Discovery, Tolkien hikayelerinin film haklarına sahip ve bundan hâlâ kâr elde edebilir.

Harry potter wand magic

Davis Zaslav şunları söyledi,

Elimizdeki markalara gerçekten odaklanacağız. 13 yıldır bir Supermen filmimiz olmadı. 15 yıldır bir Harry Potter filmi yapmadık. DC ve Harry Potter filmlerii, Warner Bros.’a son 25 yılda çok fazla kazanç getirdi. Bu yüzden markalara daha fazla odaklanacağız. Sahip olduğumuz en büyük isimlerden olan House of the Dragon buna bir örnek. Game of Thrones, Sex and the City, Lord of the Rings üzerinde hâlâ hakkımız var. Batman, Superman, Aquaman gibi karakterlere sahibiz.

Dünyanın her yerinde sevilen bu markalarla neler yapacağız göreceğiz.

Zaslav’ın son Superman ve Harry Potter filmleri konusunda matematiksel olarak kafası biraz karışmış belli ki. Justice League gibi yapımları saymazsak Man of Steel filmi 2013’te yani 9 yıl önce vizyona girdi. Fantastik Canavarlar serisini saymazsak son Harry Potter filmi Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 ise 2011’de vizyona girdi. Ayrıca Warner Bros.’un Yüzüklerin Efendisi filmleri haklarına sahip olup olmadığı ise biraz şaibeli.

One Ring lord of the rings

Bu yılın başlarında Yüzüklerin Efendisi’nin film ve oyun haklarının açık artırmaya çıkacağı bildirildi. Warner Bros. buna itiraz etmişti ancak kısa süre sonra Embracer Group‘un Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in IP haklarını aldığı ve sinema filmlerinin dünya çapındaki haklarına sahip olduğunu iddia ettiği açıklandı.

Warner Bros. ve New Line Cinema’nın Orta Dünya’da geçen ve 2024’te vizyona girmesi planlanan bir animasyon filmi var: The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim.

İlerleyen günlerde Yüzüklerin Efendisi hakları üzerine yasal bir savaşa tanık olabiliriz. Önümüzdeki günlerde Warner Bros.’un nasıl hamleler yapacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak: ComicBook

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.