Sinema Haberleri

War of the Rohirrim Animesinin Yayın Tarihi Duyuruldu

Warner Bros. Animation ile New Line Cinema’nın hazırladığı War of the Rohirrim animesi 12 Nisan 2024’te çıkacak. Yüzüklerin Efendisi’nden 250 yıl önce, Rohan’ın başkenti Edoras’ın saldırıya uğradığını göreceğiz.

Yüzüklerin Efendisi cephesinde hareketli günler yaşıyoruz. Amazon önce The Rings of Power dizisinden görseller, sonra da fragman paylaştı. Amazon’un ilgisini gören The Saul Zaentz Company de Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in film, oyun, mağaza ve etkinlik yapma gibi haklarını açık artırmaya çıkardı.

Warner Bros. da muhtemelen bu haberlerin gölgesinde kaldığını hissetti. Zira haziranda yapacaklarını duyurdukları War of the Rohirrim için konsept çizim paylaştılar bile. Anime filmi olacak olan yapım 12 Nisan 2024′te çıkacak. Yani daha iki yıldan fazla bir süre var. Bu kadar erken duyurulan çıkış tarihi biraz aceleci duruyor.

Anime 2024 yılında gelecek. Sanat ve tasarım ekibi de yine orijinal üçlemeyi hazırlayan Weta Workshop olacak. Yukarıdaki çizim de onlara ait. Bu da The Rings of Power korktuğumuz kadar kötü olursa onu sistemimizden atmak için bize yeterince zamanımız olacak demek. Sonra da yaralarımızı War of the Rohirrim ile sarabileceğiz.

The War of the Rohirrim’de Yüzüklerin Efendisi’nde gördüğümüz olayların 250 yıl öncesine gideceğiz. Animenin ana karakteri Rohan’ın kralı Helm Hammerhand olacak. Görsele göre Rohan’ın başkenti Edoras’ın duvarları yıkılacak ve Rohan resmen işgal altında olacak. Rohan’ın kralı yenildiğini kabul edecek ancak hikayenin yenilgiyle bitmesine izin vermeyecek. Böylece Edoras’tan Miğfer Dibi’ne yolculuğu başlayacak ve Miğfer Dibi’nin de tarihini öğreneceğimiz bir hikaye izleyeceğiz.

Animenin yönetmeni Kenji Kamiyama olacak. Kamiyama daha önce Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ile muhteşem bir iş çıkarmıştı. Blade Runner: Black Lotus ile Star Wars: Visions‘ta bir bölümün de yönetmenliğini yapmıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.